Zencefilin Zararları Nelerdir

Zencefilin Zararları Nelerdir

mfg_searchterm:

Zencefilin Faydaları

04 Ocak 2013

Yorumlar Kapalı

13257 kez incelendi.

Zencefili fazla kullanmak zararlımıdır, zencefili ne kadar kullanırsak bünyemize zararı olur, çocukların zencefili kullanması zararlımıdır, zencefilin çocuklara zararı varmıdır.

Zencefilin zararlı bir bitki olmadığı birçok araştırma sonucunda kanıtlanmıştır. sayılamayacak kadar çok hastalıkta tedavi edici bir özelliğe sahiptir. artık son yıllarda tıp alanına da girmiş ve eczanelerde güvenle satılan bir bitki haline gelmiştir.

Zencefil, mide bulantısı, kas ağrısı, öksürük, romatizma hastalıkları ve bağışıklık sistemi ile alakalı hastalıklarda güvenle kullanılmaktadır. Ancak kimyasal ilaçlarda olduğu gibi aşırı doz alımında zencefilde bazı olumsuzluklara yol açabilir. Bu nedenle doz ayarını abartmadan kullanmakta yarar vardır. Bitkilerde aynı kimyasal ilaçlar gibi vaktinde ve uygun doz ayarında alınması gereken şifa kaynaklarıdır.

ZENCEFİL NASIL KULLANILMALIDIR?

Zencefilin aşırı tüketilmesinden kaçınılmalıdır. Yetişkin bir insanın günde 4gramdan fazla zencefil tüketmesi sakıncalı olabilir. Zencefil çocuklarda oluşan bir hastalık sonucu kullanılacak ise yetişkinlerin kullanmış olduğu ölçünün yarısından da az kullanılması gerekmektedir. Henüz iki yaşını doldurmamış çocuklarda zencefil kullanımından kaçınmak gerekir.

Eğer zencefil gebelik döneminde kullanılacak ise gebeliğin ilk iki ayı kullanılmamalıdır. İlerleyen dönemlerde kullanımı için doktora danışmak da yarar vardır. Tüketilmek amacı ile hazırlanan zencefil bir anda değil de gün içerisinde farklı aralıklar ile tüketilmelidir.

ZENCEFİL KULLANIMI İLE OLUŞABİLECEK YAN ETKİLER NELERDİR?

Zencefilin başlıca yan etkileri nelerdir, aşırı zencefil kullanmak yetişkinlere ve çocuklara zararlımıdır.

Zencefil kullanımında doz ayarı abartılmaz ise hiçbir komplikasyona yol açmaz. Doz ayarı abartılarak alınan zencefil, deri döküntüsü, ritim bozukluğu, mide ekşimesi, safra salgısının artması gibi olumsuzluklara neden olabilir.

zencefil zararlari 679 Zencefilin Zararları Nelerdir

aşırı şekilde kullanılmadıkça zencefilin her hangi bir zararı yoktur. Hamile bayanlar ve 2 yaşın altında ki çocuklarda zencefil tüketiminde dikkat edilmelidir.

zencefil+mide+ek%C5%9Fimesi Zencefilin Zararları Nelerdir

Doz ayarı abartılmadığı müddetçe zencefil mide ekşimesine sebep olmaz.

gebelikte+zencefil Zencefilin Zararları Nelerdir

Eğer gebelikte zencefil kullanılacaksa ilk 2 aydan sonra ki dönemde ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu dönem içerisinde kullanılacan zencefilde birden değil gün içerisine yayılarak tüketilmelidir.

%C3%A7ocuklarda+zencefil+t%C3%BCketimi Zencefilin Zararları Nelerdir

Aşırıya kaçılmadığı müddetce zencefilin çocuklarda her hangi bir zararı yoktur. Ayrıca 2 yaşını doldurmamış çocukların zencefil kullanması tavsiye edilmez ve çocuklara yetişkinlere uygulanan dozun yarısı kadar zencefil verilmesi tavsiye edilir.

a%C5%9F%C4%B1r%C4%B1+zencefil+t%C3%BCketimi Zencefilin Zararları Nelerdir

aşırı zencefil tüketimi herşeyde olduğu gibi zararlıdır. toz aşımı yapılmadığı müddetçe zencefil oldukça faydalı bir bitkidir.

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.