Zencefil Vücut Isısını Artırır mı

Zencefil Vücut Isısını Artırır mı

mfg_searchterm:

Zencefilin Faydaları

26 Aralık 2012

Yorumlar Kapalı

3925 kez incelendi.

İnsan vücudunda yaratılıştan gelen bir ısı ayarı vardır. Bu adeta teknolojik aletlerde bulunan termostat düzeneği gibidir. Yani insan vücudunun da termostatı ( ısı ölçüsü) vardır. Bu ölçü olması gerekenden az olursa vücutta titreme oluşur. Bu duruma tıp dilinde hipotermi denir. Hipotermi oluşan vücutta denge kaybı, bağışıklık sistemi bozuklukları, metabolizmal bozukluklar oluşur. Hal böyle olunca pek çok hastalığın meydana gelmesine ve vücutta hastalıklara karşı hassasiyetler oluşmasına neden olabilir.

Vücutta gelişen hipotermiyi kimyasal ilaçlar ile düzenlemek de mümkündür. Ancak bilindiği üzere kimyasal ilaçların pek çok yan etkileri mevcuttur. Düşük vücut ısısını yani vücudun termostatını düzenleyen ve vücut ısısını dengede tutan bir bitki kökü vardır ki vücutta gelişen hipotermiyi düzeltir ve vücudu ısıtır. Hastalıklara karşı güçlendirir. Bağışıklık sistemini onarır. Midede oluşan yaraları tedavi eder daha bir çok faydasını sayfalar dolusu anlatabileceğimiz bu bitki kökünün adı Zencefildir.

Zencefilin hem kendi bitkisi hem de kökü oldukça yararlı bir şifa kaynağıdır. Soğuk algınlığına, gribe ve daha birçok hastalığa şifa kapısı olan zencefil adeta mucizevi bir hastane gibi bir çok derde deva bir ilaçtır.

Sizlerde düşen vücut ısınızı artırmak isterseniz veya soğuk kış gecelerinde ısınmak isterseniz toz haline getirilmiş zencefil kökünden çorbalarınıza bir tutam katmanız kafidir. Vücudunuz sıcacık ve güvende olacaktır.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • zencefilin faydaları?
  • zencefil vücutta nasıl kimyasal neden?

Etiketler:

Bu yazıda yorumlar kapalı.