Zencefil Nasıl Kullanılır

Zencefil Nasıl Kullanılır

mfg_searchterm:

Zencefilin Faydaları

02 Ocak 2013

Yorumlar Kapalı

13446 kez incelendi.

Zencefil ile hazırlanan çay: zencefil ile hazırlanmış çay soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlardan dolayı oluşan ateş ve öksürüğü keserek broşları temizleyici bir özelliğe sahiptir. Kullanılması gereken miktar günlük 1 veya 2 kahve fincanı kadardır.

Zencefil tozu: zencefil kurutulduktan sonra öğütülerek toz kıvamına getirilir. Mutfakların vazgeçilmez baharatıdır. Direkt tüketildiği zaman günlük yarım çay kaşığı şeklinde üç defa alınabilir.

: zencefil yağ kıvamına getirilir. Yağ halini almış zencefil eklem ağrılarına sürülerek masaj yapılır. Yorgunluğu alarak kişide rahatlama sağlar.

Zencefilli bal: en çok kullanımı tercih edilen bal ile karıştırılarak macun halini almış zencefildir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarında ve üst solunum enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

Taze zencefil: taze zencefil daha çok yemeklerde kullanılmaktadır. Kökü rendelenen zencefil sindirim sistemini rahatlatır ve gaz sancılarını giderir. Taze kullanılan zencefil günlük üç defadan fazla tüketilmemelidir.

Hamilelik döneminde zencefil: gebeliğin ilk aylarında daha çok sabahları oluşan mide bulantılarında etkili bir özelliği vardır. Aynı zamanda zencefil adet sökmede etkili bir özelliği olduğu için hamilelik döneminde tüketilirken çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Zencefil Nasıl Kullanılır Zencefil Nasıl Kullanılır

ZENCEFİL KÖKÜ KULLANILARAK HAZIRLANAN ÇAY

İnsanlar baş ağrısında ilk olarak ağrı kesici ilaçlara başvurmaktadır. Ancak zencefil kökü ile hazırlanan çayların tüketimi ile ağrı kesici ilaçlara gerek kalmadan ağrılardan kurtulmak mümkündür.

Zencefilin saklama koşulları

Zencefil serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. Buzdolabında saklanmaması gerekir.

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.