Zencefil Çayının İyi Geldiği Hastalıklar

Zencefil Çayının İyi Geldiği Hastalıklar

mfg_searchterm:

Bitki Çaylarının Faydaları

16 Ağustos 2013

Yorumlar Kapalı

1846 kez incelendi.

Güneydoğu Asya’ da verimli bir şekilde üretilen zencefilin faydalarını bilmemek mümkün değildir. Bir çok yöre de ısıtıcı bitki olarak adlandırılmaktadır. Kendine has tadı ve kokusu ile zencefil bir çok ürünün içinde kullanılmaktadır. Uzakdoğu mutfağın da özel ve güzel yemekler yer almaktadır. Bu yemeklerin sırlarından birisi de içinde bulunan zencefilin aroması neden olmaktadır. Gelenekselleşmiş bir tat olan her yemekte kullanılırken mutlaka pilavlara katılmaktadır. Son dönemler de zencefilin doğal bir ilaç olduğunu ileri süren bilim adamları ve doktorlar zencefilin özünü araştırmaktadırlar. Fazla alındığında vücuda ciddi zararlar veren zencefilin ciddi oran da yararı bulunmaktadır. Bu neden ile zarar olmaması için tercih edilmektedir.

Romatizma ağrıları ve kalp rahatsızlıkları gibi ciddi sağlık sorunları için birebir olan zencefil otu yaşlılar için zencefil çayı olarak tüketilmesi gerekmektedir. Geçmiş yıllar da büyüklerimiz zencefili her hastalığa şifa olarak benimsemektedir. Bu nedenle kim de ne hastalık varsa zencefil yedirmekte ve ya çayını içirmektedirler. Diyabet hastaları için ilaç yerine geçen zencefil kan şekeri denge de tutmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca bulantı ve kusma gibi belirtilere anında kesin çözüm zencefil olmaktadır.

Mide ağrısı ve mide yanmasına ilaç gibi gelmektedir. Kemoterapi görenler de ve uzun yolculuğa çıkanların mide bulantıları için  zencefil çayı şifa kaynağı olmaktadır.

Etiketler: , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.