Yosun Sabunu Cildi Güzelleştirir mi

Yosun Sabunu Cildi Güzelleştirir mi

mfg_searchterm:

Cilt Güzelliği

26 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

10700 kez incelendi.

Cilt bitkisel kürler haricinde bir de bitkilerden elde edilen sabunlar kullanılarak güzelleştirilebilir. Cildi güzelleştiren sabunlara örnek; buğdaydan elde edilen sabun sabunun hücre yenileyici, yanık ve yaraları tedavi edici özelliği vardır.

Buğday sabununda A, D, E vitamini açısından oldukça zengindir. A vitamini cildi beslerken E vitamini antioksidan açısından güçlü bir vitamindir. Buğdayın içinde bulunan proteinler cildin eksik nemini tamamlarlar. Buğday sabunu baştan aşağı bir bakım setidir. Saçlara kullanıldığında yumuşaklık ve parlaklık vermektedir.

Yosun Sabununun Cilde Faydaları Nelerdir:

Cildi güzelleştiren sabunlardan ikincisi yosun sabunudur. Selülit tedavisinde yosun sabunu birebirdir. Mineraller açısından zengin olduğundan cildi dinlendirir, parlaklık verir ve peeling özelliğiyle ölü derinin giderilmesini sağlar. Yosunda protein, mineral, kalsiyum, fosfor ve iyot bulunmaktadır. Cildin yaşlanasını engelleyen A, C, B1, B2, B6, B12 ve E vitamini yosunda fazlaca bulunmaktadır. Bu vitaminler yaşlanmayı geciktirir. Yosun sabunu çabuk etki ettiğinden bir kaç kullanımdan sonra farkı göze görülmeye başlanır. Ayrıca içerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildin lift oluşumunu hızlandırarak, cildin dirileşmesine yardımcı olur. İçerisinde bulunan tuzun antiseptik özelliği sayesinde bakterileri öldürerek ayrıca bakteri oluşumunu engellemektedir.

Defne yağından elde edilen sabunun gözenekleri açma, kepeğe, egzama, mantar ve sivilce ayrıca deri hastalıklarına çok fazla faydalıdır. Saçı kuvvetlendirerek saçlara canlılık ve parlaklık vermektedir. Bu sabun cildi yumuşatmada ve saçın uzamasını hızlandırmada etkilidir. Antiseptik özelliği ile kepeği yok eder. Cildi güzelleştiren sabunlar arasında Lavanta sabunu, akne tedavisi ve kepekli saçların tedavisinde kullanılmaktadır. Lavanta yağının sinir yatıştırıcı etkisi ve ferahlık verici özelliği vardır. Cildi tahriş etmeden temizler. Lavantanın uyarcısı etkisi cilde canlılık ve parlaklık verir. Doku tahrişlerini onarmada, iltihap önleme ve yanık tedavisinde etkilidir. Cilde kalıcı nemlilik ve yumuşaklık verir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • yosun sabunu?
  • yosun sabununun cilde faydaları?

Etiketler: , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.