Yeşil Çayın Zararları Nelerdir

Yeşil Çayın Zararları Nelerdir

mfg_searchterm:

Yeşil Çayın Faydaları

26 Mart 2013

Yorumlar Kapalı

3929 kez incelendi.

faydaları olduğu gibi bazı rahatsızlıklarından dolayı ilaç kullanan kişilerde veya kafeine duyarlılığı olabilen kişilerde tüketmesi zararlı olabilir. kullanılan ilaçlardan dolayı etkilenerek fayda yerine zarar verebilir bunun için bu tarz problemi olan kişilerin doktorlarına danışmadan çayı tüketmemesiniz öneririz. Yeşil çayın zararları neler olabilir?

Kalp ilaçları ve düzenleyici kullananlar, diazepam(valium) lorazepam tarzı psikolojik ilaçlar kullananlar ve lityum eksikliği olanların. Beta lactam (penisilin) tarzı antibiyotikler, yüksek tansiyon ile kemoterapi ilaçları kullananların. Kanı sulandıran ilaçlar ve aspirin kullananların, clozapine (clozaril) tarzı şizofren tedavisi ilaçlarını içenlerin. Yağ yakıcı ve göğüs hastalıklarında kullanılan ephedrine tarzı ile doğum kontrol ilaçları ve bazı antibiyotikler kullanan kişilerin ilaç süreleri içersinde ve anemi, glokom hatta osteoporoz olan kişilerinde yeşil çay tüketmeye başlamadan önce kontrolde oldukları doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

  • Yeşil çayın bebek emziren kadınlara zararı varmıdır: İçerisinde yoğun miktarda kafein bulundurduğu için, bebeklerin uyku düzenini bozacağından emziren kadınların yeşil çayı çok fazla kullanmaması tavsiye edilir.
  • Aşırı yeşil çay içmek böbreklere zarar verir mi: Herşeyin olduğu gibi yeşil çayında fazlası zarardır. Çok fazla yeşil çay içtiğimizde böbreklerimize zarar verebilir.
  • Yeşil çay uykusuzluğa sebep olur mu: Daha önceden de belirttiğimiz üzere içerisinde bol miktarda kafein içerdiğinden dolayı yeşil çayı çok tüketen kişilerde uyku problemine rastlanmaktadır.

Bunların yanı sıra aşırı yeşil çay tüketimi sinirlilik, kalp çarpıntısı, baş dönmesi ve uykusuzluk yapabilir. Yeşil çayın zararları büyük boyutlarda olan rahatsızlıklardan dolayı kullanılan ilaçlarla etkileşim yapması sonucu ortaya zararları çıkabilir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • kalp ilacı kullananlar ne kadar çay tüketebilir?
  • 2013 yeşil çayın zararları?

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.