Yeşil Çayın Diyet Yapanlara Faydası Varmıdır

Yeşil Çayın Diyet Yapanlara Faydası Varmıdır

mfg_searchterm:

Yeşil Çayın Faydaları

20 Mart 2013

Yorumlar Kapalı

2087 kez incelendi.

Yeşil çay açlık hissini bastırıp, metabolizmayı hızlandıran ve güçlü antioksidan etkisi sayesinde yağ parçalayıcı olarak birikime engel olur. Özellikle bel ve basen bölgesindeki yağlanmayı engelleyen bu sayede kalp krizi riskini de en aşağılara çekmektedir.

  • Yeşil çay kilo vermeye yardımcı olurmu: Yeşil çay açlık hissini bastırıp metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermede etkisi büyüktür.
  • Yeşil çay kalp krizini önlemede yardımcı olur mu: Yeşil çay bel ve basen bölgelerinde yağlanmayı önlediği için bir nevi kalp krizinide önlemede etkilidir.

Kilo vermek için sadece tek başına yeterli olmayan ve zayıflamak isteyenlerde diyeti destekleyici bir içecek olan yeşil çay yapılacak egzersizlerle takviye edilir. Egzersizlerin düzenli yapılması ile etkisini arttıracak olan ve tüketilen kalorilerin kontrol altında tutulabilmesi için iyi bir beslenme programı da gerekmektedir. Damarların tıkanmasına yol açan LDL kolesterolün birikimini engellemeye yardımcı olup aynı zamanda tromboz adı altında bilinen anormal kan pıhtılaşması ile görülen damar tıkanıklığının riskini en aza indirmektedir. Yeşil çay ağız içi bakteri birikimini engellediği ve diş çürümelerini azalttığı bilimsel olarak yayınlanmıştır.

  • Yeşil çay damarların tıkanmasını önler mi: Yeşil çay damarların tıkanmasına neden olan LDL kolesterolünün vücutta birikmesini önlediği için damar tıkanıklığına karşıda etkilidir.
  • Yeşil çay diş çürümesini engeller mi: Yeşil çayın diş çürümesini engellediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
  • Yeşil çay vücuttaki ödemi atmaya yardım edermi: Bu bitkinin bir diğer faydası da idrar söktürücü olmasıdır. Bu özelliği sayesinde vücuttaki ödemi atmaya da yardım eder.

Diyeti destekleyici bir içecek olan yeşil çay iyi bir idrar söktürücü olduğundan sık çıkılması açısından vücuttaki ödemi atarak şişkinliği gidererek vücudun şekle girmesini sağlaması açısından çok faydasını görürsünüz.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • yeşil çay diyeti?
  • dişlerin damarı va rmıdır?

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.