Yeşil Çayın Cilde Faydaları Nelerdir

Yeşil Çayın Cilde Faydaları Nelerdir

mfg_searchterm:

Yeşil Çayın Faydaları

26 Mart 2013

Yorumlar Kapalı

2570 kez incelendi.

Yapılan klinik araştırmalar sonucunda yeşil çayın belgelenmiş olarak cilt üzerinde oluşmuş güneş yanıklarını tedavi edici olduğu ve UV ışınlarının cilde girmesini bloke ederek güneş ışınlarından ve cilt kanserinden koruma sağladığı yönünde sonuçlar elde edilmiştir.

Cilt üzerinde yapılan çalışmalar yeşil çayın cilde faydaları arasında antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklerinden kaynaklı olarak yaşlanmanın cildin üzerinde oluşan belirtilerini yavaşlattığı ortaya çıkmıştır. Yeşil çay özü içeren kremlerin kullanılması sırasında yeşil çay içen veya tabletlerinden kullan kişiler içmeyen ve krem kullanmayan kişilere nazaran elastiki dokularının belirgin bir şekilde iyileştiğini ve yaşlanma etkisinin azaldığı gözlemlenmiştir. Kırışıklığın ve sarkmaların üzerindeki etkisi böylece gözler önüne serilmiştir.

  • Yeşil çay cilt kanserine karşı cildimizi korur mu:

Önce Amerika da daha sonra Birleşik Krallıkta yapılan araştırmalar sonucunda yeşil çayın cilt kanserine neden olan junk2 enzimine karşı koruma sağladığı belirtilmiştir. Aynı sonuçlara göre çayın içine koyacağınız birkaç damla limon suyu hastalığa karşı korumada etkili olduğu saptanmıştır.

Sedef ve kepek tarzı şikâyetlerde anti-inflamatuar etkisi sayesinde genelde bu tip hastalıkların tedavisinde harici olarak kullanılması ile büyük bir başarı saptanmıştır.

  • Yeşil çay cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korur mu:

Yeşil çayın cilde faydaları güneşin zararlı ışınlarından koruması için yeşil çay içerikli kremlerin yüz eller ve vücudun açıkta olan bölümlerine uygulanmalıdır. Hem koruma sağlayarak hem de yaşlanmayı azaltacaktır.

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.