Yeşil Çayı Kaç Dakika Demlemeliyiz

Yeşil Çayı Kaç Dakika Demlemeliyiz

mfg_searchterm:

Yeşil Çayın Faydaları

19 Mart 2013

Yorumlar Kapalı

6162 kez incelendi.

 

tüketenlerin bilmesi gereken yararı olduğu kadar aşırı kullanımda ve bazı kronikleşmiş hastalıkları olan kişilerinde doktorlarına danışmadan kullanmamaları gerektiğidir. Yeşil çay piyasada toz ve yaprak olarak 2 çeşit satılmaktadır. Ve tüketmenizde yaprak olarak satılan yeşil çayların kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.                                                                                                                   

  • Çok fazla yeşil çay içmek zararlımıdır: Yeşil çayı çok fazla tüketmekten kaçınmalıyız. Çünkü bazı kronikleşmiş hastalıklarda yararı gibi zararıda olabilir.
  • Bir Günde en fazla kaç bardak yeşil çay içmeliyiz: Günde 2-3 bardak yeşil çay içmek yeterlidir. Daha fazlası zararlı olabilir.
  • Yaprak yeşil çaylar mı daha faydalı toz yeşil çaylar mı: Yeşil çay tüketirken yaprak olarak satılan yeşil çayları tüketmek sağlığımız açısından daha fazdalı olacaktır. Toz halindeki yeşil çaylar karaciğerimize zarar verebilir.

Yeşil çayın sağlıklı tüketilmesi için günde 2-3 fincanı geçmeyecek şekilde aşırıya kaçmadan içmeniz ve yaprakları taze olarak içeceğiniz zaman kendiniz demlemelisiniz.  Toz halinde olan ekstratları kullanmanız halinde karaciğerinize yük bindirebilirsiniz. Yaprak olan çayı demleyeceğiniz zaman büyük bir fincana içine 1 veya 2 çay kaşığı çay atabilirsiniz. Çayı demlerken kesinlikle kaynatmamanız gereklidir. Fincana koyduğunuz yeşil çayın üzerine kaynamış su ilave ederek demlenmeye bırakabilirsiniz. Demlenme süresi 2 ile 6 dakika arası olmalı fazlası olmamalıdır. Tadını beğenmeyip şekersiz içemiyorum diyorsanız o zaman tavsiyemiz içine biraz bal koymanızdır.

  • Yeşil çay aç karna mı tok karna mı içilmelidir: Yeşil çayın daha çok aç karna içilmesi tavsiye edilir.
  • Yeşil çayın içimi güzel olması için içine ne katabiliriz: Yeşil çayın içimi güzel olması için , içine nane, limon hatılabilir.

Ayrıca yeşil çayın sağlıklı tüketilmesi açısından içine limon damlatabilir veya nane, zencefilde ilave edebilirsiniz. Tok karnına değil sabah aç karnına veya yemek üzerinden saatler geçmiş olarak yatmadan içilmesi önerilir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • yeşil çayı aç mı tok mu içmeliyiz?
  • bitki çayıkaç dakikada tüketilmeli?

Etiketler: , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.