Uykusuzluk sorunu ne kadar devam ederse ilaç kullanılmalıdır

Resim bulunamadı

Genel Sağlık

22 Haziran 2012

Yorumlar Kapalı

1312 kez incelendi.

Günlük uyku problemlerinde yani hafta da ya da ayda bir ortaya çıkan uyku sorunlarında kişilerin ilaçlardan önce daha çok bitkisel çaylara başvurmaları taviye edilir. Bu tür sorunlar zaten genel bir uyku sorunundan ziyade günlük beyin yorgunluğu ya da stres gibi etkenlerden kaynaklanmaktadır. Bunlar geçici uyku sorunları olduğu için direk kullanılması yerine bitkisel takviyelerden yararlanmaları daha yerinde bir karar olur.

Uyku sorunu kaça ayrılı :

1 – Stresten kaynaklanan uykusuzluk.

2- Beyin yorgunluğundan kaynaklanan uykusuzluk.

3 – Kronik uykusuzluk.

Bazı insanlarda ise uykusuzluk bir kabus olmaya başlamaktadır. Ertesi günü işi olabilir ya da sabah erken kalkması gerekmektedir. Böyle durumlarda uyku hapına başvuran birçok insan olmaktadır. Çünkü sabah işe gitmesi gerekmete fakat uyuyamamaktadır.  Bu gibi durumlarda uyku ilacı kullanımı maalesef çok fazla olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı uyku ilacını bir kez kullanan kişide ertesi günlerde gene uyku ilacı kullanma gereksinimi ortaya çıkmaktadır. Eğer kullandığınız ilaç size uygun bir ilaç değilse bu uyandığınızda ve gün içerisinde sizde sürekli bir sersemlik ve uyku hali oluşturabilir. İlk olarak yapmanız gereken kesinlikle bir defa dahi olsa bir uzmana danışmadan hiçbir uyku hapı kullanmamanızdır.

Kısa günlük ya da hafta da bir olan uyku sorunlarında kesinlikle uyku hapı kullanılması tavsiye edilmez. Daha çok uzun züren uyku sorunlarında mesela 2-3 ay gibi bu ilaçları doktor reçetesi ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • çörek otu uykusuzluk?
  • az kanamalı uzun züren adet sebebi?

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.