Uyku hapı kullanmanın zararları nelerdir

Resim bulunamadı

mfg_searchterm:

Genel Sağlık

22 Haziran 2012

Yorumlar Kapalı

4068 kez incelendi.

Uyku haplarını herkes kullanamaz. Uyku apnesi dediğimiz uykuda nefes alamama ve horlama gibi tablolarda yeşil reçeteli olan ilaçlar yani kas gevşetici ilaçların kullanımı son derece sakıncalıdır. kasların fevşemesine dolayısıyla üst solunum yollarında ki tıkanıklığın artmasına kişinin nefes almakta daha çok zorlanmasına sebep olacaktır. Bu durum ölümle bile sonuçlanabilecek ciddi sebeplere neden olabilir. Eğer uyku hapı kullanacaksanız mutlaka vücudunuzda ne gibi hastalıkların olduğunu tam anlamıyla bilmeniz gerekmektedir.

doktorunuzun ön gördüğü sürece her yaş grubu için kullanılabilir. 20’li yaşlardan küçük olanlar için daha çok bitkisel yöntemler tavsiye edilir. Direk uyku haplarını kullanmaları pek tavsiye edilmez. Bu yaşlarda daha çok günü birlik ufak uyku sorunları olmaktadır. Uyku ilaçlarını bir kere kullanmaya başladığımızda bünye alışınca bunu sürekli tekrarlar. Uzmanlar bu yüzden genç yaşta uyku sorunu çeken hastaların uyku ilacından ziyade bitkisel çaylar aracılığı ile uyku sorunlarını çözmelerini öneriyorlar

İlerleyen yaşlarda ise 30-35-40 yaşları gibi öncelikli olarak uykusuzluğa sebep olan sorun bulunmalı. Bu sorun doğrultusunda doktorun rehberliğinde ve kontrolünde ilaçların ne kadar süre kullanılması gerekiyor ise o kadar kullanılmalıdır.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • uyku hapını kimler kullanamaz?
  • uyku hapı kullanmanın zararları nelerdır?

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.