Süt İçmek Mide Ağrısına Sebep Olur mu

Süt İçmek Mide Ağrısına Sebep Olur mu

mfg_searchterm:

Mide Ağrısı

04 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

2603 kez incelendi.

Toplum arasında birçok konuda doğru yanlış bilgiler konuşulmaktadır. Hastalıkların giderek yaygınlaşmasıyla birlikte bu durum çok daha net bir şekilde görülebilmektedir. Özellikle hastalıklar konusunda toplum arasında konuşulan birçok yanlış bilgi bulunmaktadır. Bu konuşulanlara göre hareket edenlerin hastalıklarında herhangi bir iyileşme görülemediği gibi daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden hangi hastalık olursa olsun kişilerin öncelikle ilgili doktorlara başvurmaları gerekmektedir. Doktorun yaptığı muayene sonucunda ortaya çıkan sonuçlara göre en doğru ve etkili tedavi yönteminin uygulanması gerekmektedir. Bu sayede ciddi bir problemle karşılaşmadan hastalık tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Uzun yıllardan beri süt içmenin mide ağrılarına iyi geldiği gibi söylentiler bulunmaktaydı. Bu konuda yapılan araştırmalara göre sütün gaz yapıcı etkisinden dolayı mide ağrısını arttırdığı ortaya çıkarılmıştır. Aynı şekilde mide ağrısı çekenlerin kesinlikle soğan ve sarımsaktan uzak durmaları gerekmektedir. Süt içmenin yerine bir bardak ılık su içilmesi mideyi son derece rahatlatabilmektedir. Çünkü ılık su oluşan gazı dağıtıcı bir özelliğe sahiptir. Tedavi sürecinde özellikle potasyum bakımından zengin besinlerin tercih edilmesine dikkat etmek gerekmektedir. Mide ağrılarının genellikle salgılanan fazla miktardaki asitlerden dolayı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden kabuklu yiyecekler gibi sindirilmesi zor olan besinlerden de uzak durulması gerektiği söylenmektedir.

Tüm bunların yanı sıra kişinin sağlığı için ve kısa sürede tedavi olabilmesi için doğal beslenmeye önem verilmesi gerekmektedir. Düzenli ve doğru bir beslenme alışkanlığı kazanılarak sadece mide ağrısından değil tüm hastalıklardan uzak durmak kolaylaşmaktadır.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • sarımsak gaz yaparmı?
  • sarımsak gaz yapar?

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.