Sürekli uyku hapı kullanmanın zararları nelerdir

Resim bulunamadı

mfg_searchterm:

Genel Sağlık

22 Haziran 2012

Yorumlar Kapalı

4137 kez incelendi.

Sürekli kullanmak kesinlikle önerilmez. Bunun kişinin hastalığa verdiği tedaviye göre belirli zaman aralıkları vardır. Önerilen zaman ise en fazla bir ay civarındadır. Burada belirttiğimiz zaman dilimi sadece uykuya dalmakta güçlük çekenlerin bu ilacı en fazla kullanabilme süresidir. Ancak depresyon gibi psikolojik sebeplerden ötürü uykuya dalmakta güçlük çekenlerin kullanım süreçleri hekimin kararına göre değişiklik gösterebilir.

Depresyon gibi hastalıklara bağlı çekilen uykusuz problemlerinde bu süre hekimin kararına göre değişmektedir. Bu süre 6 ay ile 1 yıl hatta 2 yıla varan bir zaman aralığı olabilir. Burda dikkat etmemiz gereken nokta ise kesinlikle hekim kontolünde kullanılması gerektiğidir. Bunun dışında sadece uyukuya dalmayı kolaylaştırması açısında kullanılan ilaçların süresi 1 ayı geçmemelidir.

Uyku haplarını neden çok uzun süre kullanmamalıyız :

Bu tür ilaçlar iç organlarımızda özellikle böbrek ve karaciğer üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır.

Uyku haplarının zararları nelerdir :

İlacın metabolize edildiği bölgeye göre, örneğin bu bölge karaciğerse karaciğerde böbrek ise böbrekte olumsuz etkilere neden olmaktadır. Bu ilaçlar özellikle böbreklerde ciddi hasara yol açabilmektedir. Bu yüzden böbrek rahatsızlığı olan hastalar doktorlara danışmadan kesinlikle bu hapları kullanmamalıdır

 

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • uyku hapinin zararlari?
  • uyku hapları zararları?

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.