Sinameki Çayı Kabızlığı Geçirir mi

Sinameki Çayı Kabızlığı Geçirir mi

mfg_searchterm:

Bitki Çaylarının Faydaları

30 Temmuz 2013

Yorumlar Kapalı

2073 kez incelendi.

Sinameki otu bağırsakları çalıştırma da son derece etkili bir bitki olmaktadır. Aşırı kabızlık sorunu çekenler için ilaç yerine içilmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü sinameki otunun demlenmesi ile oluşan sinameki çayı vücutta müshil görevi görmektedir. Müshil ilaçları yerine doğal olarak kullanılan fazla kullanıldığında yan etkilere sebep olmaktadır. Sıcak bölgeler de ve sık olarak yetişen yıllar ilerledikçe bilim adamlarının araştırmaları sonucu ilaçların içine de konulmaktadır. Bir diğer şifa kaynağı olan vücut dengesini sağlamaktadır. Tohumları genellikle zehirli olan sinameki otunun sadece yaprakları ile çay yapılmaktadır. Yöreye özgü olan çorbaların içine de maydanoz gibi doğranarak eklenmektedir.

 Sinameki Çayı Kabızlığı Geçirir mi :

Bir haftadan fazla sinameki otunun kullanılmaması gerekmektedir. Belirli aralıklar ile çayı içilmekte ve ya yemeklere doğranmaktadır. Bağırsakların çalışmasına yardımcı olan ve bağırsakları harekete geçiren sinameki otu aşırı kabız olan kişiler tarafından tercih edilmesi gerekmektedir. Sinameki çayı da aynı şekilde dört ve ya beş günden fazla içilmemektedir.

Bağırsaklar da aşırı sinameki otunun içilmesi tembellik yapmaktadır. Bu neden ile doktora sorulmadan ve ya doktor tavsiye etmeden içilmemesi gerekmektedir. Aynı zaman da alerjik reaksiyonların da ortaya çıkmasına sebep olan sinameki otundan olan sinameki çayı fazla kullanıldığın da tehlikeli olmaktadır. Bu nedenle mutlaka duyarlı bireyler tarafından dikkatli şekilde kullanılmaktadır.

Etiketler: , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.