Papatya Çayı Sindirime Yardımcı Olur mu

Papatya Çayı Sindirime Yardımcı Olur mu

mfg_searchterm:

Bitki Çaylarının Faydaları

22 Temmuz 2013

Yorumlar Kapalı

1899 kez incelendi.

Narin ve güzel görüntüsü ile tüm bayanların hoşuna giden papatya en güzel çiçekler arasında yer almaktadır. Nisan ayının başından Haziran ayının sonuna kadar çıkan papatyalar genellikle öğle vaktinde sapsız olarak toplanmaktadır. Ağustos sıcağına kadar güneşte kuruması için bekletilen papatyalar kurudukların da toplanmakta ve su da demlenerek çayı yapılmaktadır. Papatya çayı hoş kokusu ile şekerli ve ya şekersiz olarak içilmektedir. Papatyanın faydası kurutulduğu ortama göre değişmektedir. Bu neden ile bitkiler toplanırken, kurutulurken ve yenirken yetiştiği ortam önemli bir yer tutmaktadır. Papatya çiçeği ilkbahar başında toplanmakta ve toplanıldığı yıl yazın tüketilmesi gerekmektedir. Bekleyen papatya çiçeğinin bir yıl sonra bir faydası olmamaktadır.

Gaz giderici, mide krampları ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelen papatya çayı zevk için de içilmektedir. Çünkü insanlar kendilerine yarar sağlayarak ürünleri kullanmadan önce araştırma yapması gerekmektedir. İnsanlar da bulunan alerjik reaksiyonların oluşması durumunda ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu neden ile kişiler kendi vücut yapılarını bilmeden doğal bitkileri kullanmaması gerekmektedir. Her ne kadar kimyasallar insan sağlığı için zararlı olsa da doğal sebze, meyve ve otlar da bilinmeden kullanıldığında zararlı olmaktadır.

Papatya çayı sindirime yardımcı olurken ülsere ve gastrite de iyi gelmektedir. Gaz, ishal, hazımsızlık gibi sorunları iki veya üç gün de düzenli olarak içildiğinde ortadan kaldırmaktadır.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.