Nane Çayının Vücudumuza Faydaları Nelerdir

Nane Çayının Vücudumuza Faydaları Nelerdir

mfg_searchterm:

Bitki Çaylarının Faydaları

27 Ağustos 2013

Yorumlar Kapalı

2561 kez incelendi.

Bitkisel ilaç olarak adlandırılan her yemeğe yakışmaktadır. Yemeğe yakışması bir yana vücut dengemizi sağlarken aynı zaman da zinde ve enerjik kalmamızı sağlamaktadır. Sadece içeriğinden den başka doğal ürün bulunmayan ilaçlar üretilmektedir. Oldukça pahalı olan bu ilaçlar yan etkisi nerede ise hiç olmamaktadır.

Nane Bitkisi Hangi Aylarda Yetişir ve Nasıl Demlenir :

Nane bitkinin yaprakları ve çiçeklerinin kurutulması ile oluşmaktadır. Ağustos ayının sonundan Eylül ayının sonuna kadar en verimli naneler hasat edilmektedir. Hasat edilme sayısı 4 ve ya 5 arasında değişmektedir. Fabrikalar da kurutulan naneler için en ideal sıcaklık 40 santigrat derece olmaktadır. Sindirim sistemine yardımcı olan nane çayı nanenin 2 ve ya 3 dakika suyun içinde dinlenmesi ile oluşturulmaktadır.

Nane Çayı Mide Rahatsızlıklarına İyi Gelir mi :

Nane çayı sindirim sistemine yardımcı olurken mide de oluşan krampları önlemekte, mide içi çözücü olarak görev yapmakta, safranın dengesini sağlamakta, hazımsızlığı gidermekte, hazmı kolaylaştırmakta ve gaz giderici etki göstermektedir. Midenin yiyecekleri özümseme süresini hızlandırdığından dolayı iştah açmaktadır. Mide, , safra kesesi ve safra kanalın da oluşmuş her türlü rahatsızlığa çare olmaktadır.

Nane Çayının Yan Etkileri Nelerdir :

Nane çayının her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Sadece safra kesesin de taş oluşan kişiler doktora başvurduktan sonra nane çayı içmektedir. Kronik mide rahatsızlığı gibi  sinüzit, ülser ve gastriti olan kişiler nane çayını içmesi çoğu kez doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.