Mide yanmasına iyi gelen bitkiler ve mideye faydaları

Mide yanmasına iyi gelen bitkiler ve mideye faydaları

mfg_searchterm:

Mide Yanması

29 Temmuz 2012

Yorumlar Kapalı

6884 kez incelendi.

Mide yanmasını geçiren bitkiler nelerdir? Mide yanması için bitkisel kürler hangileridir? Mideyi rahatlatan bitkiler ve bu bitkilerin mideye faydaları? Ispanak, maden suyu, zeytinyağının mideye başlıca faydaları nelerdir?

Mide yanması şikâyetiniz olduğunda, mide sıvısı ekşi ve yakıcı bir sıvı halinde nefes borusundan gelip boğazınızı hem yakıp hem tahriş ediyor ise bu durumdan kurtulmanın tek çözümü kimyasal çözümler değildir elbette, bu son derece sıkıcı durumdan sizi acilen kurtaracak ve tamamen doğal bitkilerde mevcuttur. Bu bitkilerden bir kaçını şöyle sıralayabiliriz:

Ispanak : Ispanağı salatalarda çiğ olarak doğrayarak tüketebilirsiniz. Hem mideyi yormayacak hem de hazmı kolaylaştıracağı için yiyeceklerinizin sindirimine yardımcı olacaktır. Ispanağı çok pişirmeden (buharda işmiş olabilir) tüketebilirsiniz.

:  Mide asit salgılarken içilirse doğru olmaz, mide asit salgılamasını tamamlamaya yakın içilmelidir. Çünkü midenin asite ihtiyacı vardır. Soda ise mide asitlerini öldürür. Yemekten sonra içilmelidir ki mide asiti fazla salgılamaya başlayınca asit fazlası boğaza kadar çıkacaktır. Bu durumun oluşmaması için soda, yemekten bir on dk sonrası içilmeli ve midenin fazladan ürettiği asiti öldürmelidir.

En iyi besin sindirimi besinlerin midede normal sürecinde kalması ve sonrasında mideden ayrılmasıdır. İşte burada devreye zeytinyağı giriyor. Zeytinyağı hem sindirimi kolaylaştırır, hem de yiyeceklerin midede çok kalmasına engel olup çabuk sindirim sağlar.

Konuyla alakalı diğer başlıklar :

 

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • mide yanmasına iyi gelen bitkiler?
  • mide yanmasına iyi gelen şeyler?

Etiketler: , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.