Mide yanmasına iyi gelen besinler nelerdir

Mide yanmasına iyi gelen besinler nelerdir

mfg_searchterm:

Mide Yanması

29 Temmuz 2012

Yorumlar Kapalı

12414 kez incelendi.

Hangi yiyecekler midede yanma yapmaz? Mideyi rahatlatan yiyecekler, besinler nelerdir, hangileridir? Bu kişiler ne yemeli ne içmeli ?  Pirinç, Karnabahar, , Baklagiller, gibi yiyecekler mide hastalarına önerilir mi?

Mide yanmasına iyi gelen ve rahatlatan besinlerin sayısı bir hayli fazladır. Bu besinler mideyi rahatlatır asiti yok eder ve ya azaltır ve dengelerler. Bu besinleri sizlere sırası ile sayalım:

Pirinç : Pirinç de mideyi rahatlatır, mideyi tok tutar ve midede ki yaraları tedavi eder ağrıları giderir ve yatıştırır. Az yağlı pirinci kavrulmadan pişmiş pirinç pilavı adeta mide için ilaç gibidir.

Karnabahar : Mide ilaçlarında hammadde olarak kullanılan karnabahar, midedeki asiti giderir, rahatlatır ve mide kaslarını gevşetir. Oldukça etkili bir besindir.

Patates : Özellikle çiğ patates suyu midenin ilacı gibidir. Haşlanmış patates ise sorunlu midelerde en kolay sindirilen besinlerdendir. Midede hiçbir sorun teşkil etmez. Yatıştırır ve rahatlatır.

Baklagiller : Fasulye, bezelye ve nohut ise bol lifli gıdalar olduğundan sindirimi kolaylaştırır ve mide de asit oluşturmaz.

Muz : Mide dostu meyvelerin bakımından en ilk sırada muz gelir. Muz mideyi rahatlatır ve midede oluşan herhangi bir tahribatı tedavi eder. Sindirimi kolaylaştırır ve mideyi sağlamlaştırır.

Konuyla alakalı diğer başlıklar :

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • mide yanmasına ne iyi gelir?
  • mide yanmasına iyi gelen yiyecekler?

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.