Mide yanması nasıl geçer, Mide yanması tedavi yöntemleri nelerdir

Mide yanması nasıl geçer, Mide yanması tedavi yöntemleri nelerdir

mfg_searchterm:

Mide Yanması

26 Temmuz 2012

2 yorum yazıldı

5740 kez incelendi.

Mide yanması nasıl giderilir. Mide yanmasını geçirmek için neler yapmalıyız. Gece mide yanması olursa ne yapmalıyız. Başlıca mide yanması tedavi yöntemleri nelerdir. Mide ekşimesini geçirmek için hangi bitkileden faydalanabiliriz. Doğal yöntemlerle mide yanmasından kurtulma?

Mide yanması oldukça zor bir rahatsızlıktır. Mide yanmasının birçok tedavi çeşidi vardır. Bunlardan ilki ilaçla tedavidir. Alternatif olarak da bitkisel tedavi yöntemlerinden de istifade edilebilir. İlaç ile tedavide amaç midede oluşan asit fazlalığını gidermek ve bunların sebep olduğu yanma ve ekşime şikâyetini ortadan kaldırmaktır. İlaç tedavisinde bir yöntemde mide salgısını tamamen kurutmaktır. Bu ilaçlar oldukça önemli ilaçlardır ve mutlaka alanında uzman bir hekim kontrolünde alınması lazımdır. Doktorların tavsiye etmediği hiçbir ilaç satın alınıp kullanılmamalıdır.

Basit mide yanmalarında, ekşimeyi geçirecek gıdalardan faydalanabilirsiniz. Örneğin süt ve türevi içecekler şekersiz içildiğinde mideyi rahatlatır ve ekşimeyi giderir. Haşlanmış de mideyi rahatlatır iyi gelir. Yalnız bu tür çözümler asit giderici ilaçlar da dâhil geçici çözümlerdir. En fazla iki veya üç saat için geçerlidir. En iyisi mideden gelen şikâyetlere kulak verip bir uzmana görünmektir.

Ayrıca mide ekşimesini giderici pek çok bitki de mevcuttur bu bitkilerden bazıları şöyledir:

Mide yanması ile alakalı diğer başlıklar :

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.