Mide Üşütmesi Nasıl Geçer

Mide Üşütmesi Nasıl Geçer

mfg_searchterm:

Mide Üşütmesi

11 Kasım 2013

Yorumlar Kapalı

21247 kez incelendi.

Bilindiği üzere mide üşütmesi özellikle havaların soğumasıyla birlikte daha sık görülen bir hastalıktır. Bunun başlıca sebepleri arasında kişilerin yazdan kalma alışkalıklarını devam ettirmesi söylenebilir. Özellikle aç karna içilen soğuk içecekler ya da ince giyinmemiz midemizi üşütmemizde ki başlıca etkenler arasında yer almaktadır.

Mide üşütmesi nasıl geçer : Midesini üşüten hastalar kesinlikle öncelikli olarak bir doktora başvurmadırlar.  Doktora gidemicek durumda olan ya da hafif üşütmelerde evde kendilerine bakabilecek durumda olan hastalara öneriler ise şu şekildedir.

Mide üşütmesine iyi gelen yemekler ve bitki çayları :

tavuk suyu çorbası Mide Üşütmesi Nasıl Geçer

Bol sıkılarak içilen yağsız tavuk suyu çorbası mide üşütmesine oldukça iyi gelmektedir.

ayakları sıcak tutmak Mide Üşütmesi Nasıl Geçer

Herşeyden önce midesini üşüten kişiler ayaklarını sıcak tutmalıdırlar. Ayaklarını ısıtamayan insanlar her zaman üşürler. Ayaklarıyla beraber mide bölgelerinide sıcak tutmaları gerekir.

yağsız patates püresi Mide Üşütmesi Nasıl Geçer

Midesini üşüten kişiler yağlı yiyeceklerden uzak durmalıdırlar. Özellikle patates püresi, pirinç pilavı, makarna gibi yiyecekleri yağsız olarak hazırlayıp yemeleri önerilir.

nane cayi Mide Üşütmesi Nasıl Geçer

çayı mide üşütmesine en iyi gelen ve herkes tarafından bilinen bir yöntemdir. 1 Bardak çay için bir tutam nane ve biraz limon kabuğu atılıp kaynatılarak çayını elde edebilirsiniz.

karabiber çayı Mide Üşütmesi Nasıl Geçer

Bir fincan kaynamış suyun içine biraz (bir çay kaşığı) karabiber atılır daha sonra dinlenmeye bırakılır. Bir kaç dakika beklendikten sonra karışım süzülür ve içilir. Bu da mide üşütmesine iyi gelen çaylardan birisidir. Eğer çayın tadı iyi gelmiyorsa içine limon sıkılabilir.

 

mercankçşk çayı Mide Üşütmesi Nasıl Geçer

Mideye iyi gelen bitkisel çaylardan bir taneside mercanköşk çayıdır. Kaynamış bir fincan çayın içerisine biraz mercanköşk otu atarak karıştırın ve demlenmesini bekleyin. Çay demlendikten sonra süzün ve içerisinede isteğe bağlı olarak biraz limon sıkarak içebilirsiniz.

mide üşütmesi için yeşil çay Mide Üşütmesi Nasıl Geçer

Mide üşütmesine iyi gelen çaylardan biriside yeşil çaydır. Midesini üşüten hastalara yeşil çay içmeleri önerilir.

 

Etiketler: , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.