Mide Ağrısı Olan Kişiler Ne Yemelidir

Mide Ağrısı Olan Kişiler Ne Yemelidir

mfg_searchterm:

Mide Ağrısı

31 Mart 2013

Yorumlar Kapalı

3095 kez incelendi.

Son zamanlarda mide ağrısı şikâyetleriyle hastanelere başvuranların sayısında meydana gelen hızlı artış çok açık ve net bir şekilde görülmektedir. Mide ağrılarına sebep olan birçok neden bulunmaktadır. İlk olarak doktor tarafından bu sebepler bulunmakta ve daha sonra tedaviye başlanmaktadır. Aksi takdirde hastalık yanlış teşhis edilebilmekte büyük problemler ortaya çıkabilmektedir. Teşhis edilen hastalığın tedavisi için uzman bir doktor gereken her şeyi ayrıntılarıyla anlatmaktadır. Bunların yanı sıra verilen ilaçların da düzenli bir şekilde kullanılması gerektiği söylenmektedir. Kişi doktor tavsiyelerinin yanı sıra kendi kendine de tedavi sürecine katkıda bulunabilmektedir.

Konunun uzmanları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda bazı besinlerin mide hastalıkları için son derece faydalı olduğu söylenmektedir. Bu bitkilerin tamamen doğal ortamda yetiştiği dikkatlerden kaçmamaktadır. Örnek verilecek olursa karnabaharın mideyi asit saldırılarından koruduğu bilinmektedir. Ülser ve gastritten dolayı mide ağrısı çekenler için de lahana önerilmektedir. Aynı zamanda lahana gastrit ve ülser ilacı olarak ta bilinmektedir. Midedeki aşırı asitin azaltılması için ise meyan kökü son derece iyi gelmektedir. Günümüzde birçok kişinin mide yanması problemi yaşadığı bilinmektedir. Günlük düzenli olarak yenilen bir muz da yanma probleminin tekrar yaşanmasını önlemektedir.

Bunların yanı sıra doğal bitki çaylarının da mideyi yumuşatmaya çalıştığı bilinmektedir. Ayrıca mide ağrısının sıkıştırdığı anlarda bir şey tüketmeden istirahat etmenin de son derece faydalı olduğu bilinmektedir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • mide ağrısı çekenler ne yemeli?
  • acik mide ağrısı?

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.