Melisa Çayının İyi Geldiği Hastalıklar

Melisa Çayının İyi Geldiği Hastalıklar

mfg_searchterm:

Bitki Çaylarının Faydaları

27 Temmuz 2013

Yorumlar Kapalı

4614 kez incelendi.

Genellikle uyku problemi olan ve sinir sisteminin bozuk olduğu kişiler melisa çayını bolca tüketmektedir. Psikolojik sorunları olan kişiler sinirlerini gevşetmek için melisa çayını yanlarından ayırmamaktadırlar. Huzursuzluk ve rahat edememe duyguları yüzünden insanların psikolojileri bozulmak da bu nedenle geceleri uyumamaktadırlar. Vakit geçirmek için bilgisayar ve televizyon, telefon gibi teknolojik ürünler kullanmaktadırlar. Bu ürünlerde ki radyasyondan dolayı da beyin yorulmakta ve uyku problemi yaşanmaktadır. Bu nedenle geceleri uyuyamayan kişiler melisa çayını bolca tüketmesi gerekmektedir.

Melisa Çayının İyi Geldiği Hastalıklar Nelerdir :

Melisa çayı sayesinde hazımsızlık ve uykusuzluktan kesin olarak kurtulmak mümkün olmasa da bu şikayetleri azaltmaya yardımcı olmaktadır. Melisa bitkinin yapraklarından elde edilen çay rahatlatırken bu yapraklar sayesinde banyo yapmakta mümkün olmaktadır. Küvete doldurulan suyun içine atılan melisa yaprakları ile rahatlamak mümkün olmaktadır. Melisa çayı insana dinginlik ve rahatlama sağlarken stresten de uzaklaştırarak insanı sakinleştirmektedir.

ve şerbetçi otu gibi bir kaç bitki ile harman yapılarak içilen melisa çayının da etkileri gözlenmektedir. Özellikle yemeklerden sonra maden suyu ve ya soda yerine melisa çayı içilmesi gerekmektedir. Mide öz suyunun üretilmesine yardımcı olurken içerisinde bulunan bileşikler sayesinde mideye yardımcı olmakta böylelikle mide ağrısı ve mide yanmasını önlemektedir. Midesinden şikâyetçi olan kişiler melisa çayını evlerinden eksik etmemesi gerekmektedir. Melisa çayı sinirsel hastalıkların rahatsızlıkların da yenilmesine yardımcı olmaktadır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.