Lazer epilasyonun ne gibi sakıncaları vardır

Lazer epilasyonun ne gibi sakıncaları vardır

mfg_searchterm:

Lazer Epilasyon Hakkında

14 Temmuz 2012

Yorumlar Kapalı

2509 kez incelendi.

Pekçok insan lazer epilasyon yaptırmak ister fakat bazıları sakıncası var mı yok mu bilmediği için bundan çekinirler. Eğer ciddi bir sağlık kuruluşuna giderseniz ve daha önceden bu konu hakkında tecrübeli bir kuruluşsa burası kesinlikle sıkıntı olmaz. Burda dikkat edilecek en önemli husus deriye fazla ışın vermemektir. Yeteri kadar ışınla tedavi görürseniz her hangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

tıp biliminde yaklaşık 60 yıldır güvenli olarak uygulanmaktadır. Cilt kanseri veya deri alerjisi gibi yan etkileri bulunmamaktadır. Burada önemli ve bilinmesi gereken nokta epilasyonun sadece kıl  folikülüne etki etmesidir. Cilt altındaki dokulara ya da organlara her hangi bir zararı yoktur.  Bunun dışında istenilen bölgedeki tüylerin lazerle alınması insan sağlığına her hangi bir zarar vermez.

Lazer epilasyonun deriye her hangi bir zararı varmı : Bu işlem sonucunda sadece hassas bölgelerde ufak kızarıklıklar oluşabilmektedir. Hasta bu durumdan kesinlikle endişe duymamalıdır.

Lazer epilasyondan sonra oluşan kızarıklıklar nasıl geçer : Lazer epilasyonun ardından deriye sürülen kremler ile bu kızarıklık birkaç saat içerisinde geçer.

Lazer epilasyonun yan etkisi varmıdır : Lazer epilasyonun bilinen ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • lazerle tüy aldirma?
  • lazerin sakıncaları?

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.