Lazer epilasyon ile tüylerden kesin kurtulabilirmiyim

Lazer epilasyon ile tüylerden kesin kurtulabilirmiyim

mfg_searchterm:

Lazer Epilasyon Hakkında

14 Temmuz 2012

Yorumlar Kapalı

2825 kez incelendi.

Öncelikle belirtmek istediğimiz nokta hiçbir tıbbi işlemde önceden başarı sözü vermek kesinlikle doğru değildir. Bu durum epilasyon içinde geçerlidir. Elbette klinik deneyim ve doğru hasta seçimi ile bu başarı oranı en yukarılara taşınmaktadır. Birde burda başarıdan ne anladığımız önemlidir. epilasyon sonrası o bölgede hiçbir zaman avuç için ayak tabanı gibi hiç kıl çıkışının olmadığı bir bölge bulunmayacaktır. Tektük ince tüyler mutlaka kalacaktır ama bu göz ardı edilecek kadar azdır. Bizim başarıdan kastımız budur. Dolayısıyla seanslar sonucunda hastayı tatmin edecek kadar sonuçlar alınacaktır.

Kaç seanstan sonra lazer epilasyonda başarılı olunur :  Seans sayısı olarak kesin rakamlar vermek çok doğru değildir. Ancak ortalama rakamlar vermek gerekirse vücut bölgeleri için 4 – 6 seans sonucunda, yüz bölgesi içinse 6 – 10 seans arasında başarı elde etmek mümkündür. Buradaki seans sayısı kişiden kişiye kıl yapısına, kıl sayısına cilt tipine göre elbette değişecektir. Ama hastaların lazer epilasyonda ki başarı beklentisi bu seanslar sonucunda olmalıdır.

Lazer epilasyonda her seansta ne kadar kıl azalması olur :  Bu sonuçları da tam olarak verememekle birlikte ortalama bir rakam söylemek gerekirse seans başına % 20 oranında bir azalma söz konusu olmaktadır.

Lazer epilasyonda kaçıncı seanstan sonra kılların azaldığı gözlemlenir : Eğer hasta bu durumu gözlemleye biliyorsa 2. -3. Seanslardan sonra bariz bir şekilde kıl azalmasının gerçekleştiğini görecektir. Hasta bu durumun farkına varabildiyse de lazerle kıl aldırma işlemi başarılı gidiyor demektir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • lazer epilasyon kaçıncı seanstan sonra etkisini gösterir?
  • LAZER EPİLASYON?

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.