Kuşburnu Çayı İçerek Hangi Hastalıklardan Korunabiliriz

Kuşburnu Çayı İçerek Hangi Hastalıklardan Korunabiliriz

mfg_searchterm:

Bitki Çaylarının Faydaları

24 Temmuz 2013

Yorumlar Kapalı

2927 kez incelendi.

Kuşburnu yabani bir gül de yetişen olgun meyvelerden oluşmaktadır. Ülkemiz de üretimi her geçen gün artmaktadır. En önemli bitki olmasının sebebi içerisinde bulunan c vitaminden kaynaklanmaktadır. İçerisinde portakaldan daha fazla c vitamini barındıran kuşburnu bir çok hastalığa da şifa olmaktadır. Kuşburnu çayından ziyade kuşburnu marmeladı, kuşburnu reçeli ve daha fazla tüketilmektedir. Kuşburnu çayı da sürekli tüketilmektedir.

Kuşburnu Çayı İçerek Hangi Hastalıklardan Korunabiliriz :

İltihaplı rahatsızlık ve hastalıklara sahip olan kişiler evlerinden kuşburnu çayını, kuşburnu marmeladını, kuşburnu pekmezini eksik etmemektedir. Dışarı çıktıkları zamanlar da böyle kişiler mutlaka kuşburnu çayı içmektedirler. Günde içilecek üç bardak kuşburnu sayesinde gribal enfeksiyonlar ve nezle gibi çoğu hastalığa yakalanmaktan kaçınılmaktadır. C vitamini sayesinde vücut direnç kazanmaktadır. Sağlıklı bir vücut kuvvetli olmaktadır. Kuvvetli olmak için de c vitamini alınmaktadır.

Özellikle eklem romatizmalarına faydası büyük olan kuşburnu bitkisinden yapılan kuşburnu çayı yaşlılar tarafından tüketilmektedir. niyetine de içilen kuşburnu çayı eklem ağrılarını dindirmektedir. Özellikle kalça ve diz de oluşan kireçlenmeye tek çare olan kuşburnu çayı olmaktadır. Yaklaşık bir ay boyunca kuşburnu tozu ile yapılan tüm tedaviler doğrultusunda eklem ağrılarında yüzde seksene varan oranlar da azalma görülmektedir. Yaşlılar eklem ve romatizma ağrıları için, gençler ise hoş tadından dolayı kuşburnu çayı içmektedirler. C vitamini vücut için gerekli olmaktadır.

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.