Kudret narının faydaları ve bitkisel formülü

Kudret narının faydaları ve bitkisel formülü

mfg_searchterm:

Şifalı Bitkiler

04 Ağustos 2012

Yorumlar Kapalı

3077 kez incelendi.

Kudret narı egzamaya iyi gelir mi. Kudret narının yara iyileştirici özelliği var mı. Yara iyileştirici bitkiler nelerdir. Kudret narının bitkisel faydaları nelerdir. Kudret narı egzamada kullanılır mı?

Doğanın bize sunduğu ve onlarca faydası olan kudret narı anadolu bölgesinde yetişmektedir. Kudret narından faydalanabilmek için direk tüketilebildiği gibi aynı zamanda meyvelerinden üretilen ve kudret narı yağı dediğimiz yağ ile de faydasını fazlaca görebilmekteyiz.

Kudret narı hangi hastalıklara iyi gelir : Bu bitkinin en büyük faydalarından bir tanesi musil gibi kullanılabilmesidir. Ayrıca ülser tedavisinde de kullanabilen kudret narı yara izlerini geçirmede, tedavisinde ve cildi nemlendirmek içinde kullanılabilir.

Kudret Narının Faydaları Nelerdir :

Kudret narı ülseri geçirir mi : Bu bitkinin en bilindik faydalarından bir tanesi mideyi koruması ve mide ülserini geçirmesidir. Ülser tedavisinde günde 3 defa bir tatlı kaşığı kudret narı yağı yemek oldukça faydalıdır.

Kudret nar%C4%B1n%C4%B1n faydalar%C4%B1 ve bitkisel form%C3%BCl%C3%BC Kudret narının faydaları ve bitkisel formülüKudret narı yara izlerini geçirir mi : Bu bitkimizin yara ve yanık izlerini iyileştirici etkisi vardır.

Kudret narı yağı egzamaya iyi gelir mi : Bu bitkinin yağının egzamayı geçirici etkisi vardır. Bir merhem gibi egzama olan bölgelere sürülebilir.

Egzama hastaları için kudret narı yağı bitkisel ilacı hazırlama : Kudret narının içerisine bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı , ve bir tatlı kaşığı jojoba yağı konularak karıştırılır. Bu karışım hem yara iyileştirici etki gösterir hemde cildi nemlendirici bir etki gösterir.

Kudret narının zararları nelerdir : Kudret narı hamile bayanlar ve çocuklar için zararlı olabilir bu yüzden bilinçsiz olarak kullanmayınız.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • kalendula yağı?
  • kudret narı egzamaya iyi gelirmi?

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.