Kudret narı yağının cilde faydaları nelerdir

Resim bulunamadı

mfg_searchterm:

Şifalı Bitkiler

06 Ağustos 2012

1 yorum yazıldı

11442 kez incelendi.

Şifalı Bitkiler > Kudret Narının Faydaları

Kudret narının cilde faydaları? Kudret narı yağının cilde faydaları? Kudret narının içerisinde hangi vitamin ve mineraller bulunur? Kudret narının başlıca faydaları nelerdir? ile cilt bakımı nasıl hazırlanır.

Kudret narının cilde faydalarına bakacak olursak en çok ciltte oluşan yanık ve yara izlerini geçirmede ve egzama gibi cilt hastalıklarında kullanılır.

Kudret narının içerisinde hangi vitamin ve mineraller bulunur : Kudret narının bu kadar faydalı olmasında en büyük etkinler içerisinde bol miktarda bulundurduğu vitamin, mineral, B vitamini ve özellikle demir sayesinde olmaktadır. Kudret narı bu kadar vitamin ve minerali daha çok kök ve yapraklarında barındırmaktadır.

Kudret nar%C4%B1n%C4%B1n faydalar%C4%B1 ve bitkisel form%C3%BCl%C3%BC Kudret narı yağının cilde faydaları nelerdirKudret narının başlıca faydaları nelerdir : En önemli bir kaç faydasını sıralayacak olursak

* Özellikle sindirim sistemi hastalıklarında oldukça faydalıdır. Bunlar mide yanması, gastrit, ülser olarak sıralanabilir. Ayrıca kudret narının mushil etkiside vardır.

Kudret narı yağı ile cilt bakımı : Kudret narının cilt bakımında kullanılabileceğini sizlere yazının en başında söylemiştik. Egzama, yanık ve gibi cilt sorunlarında kullanılabilecek kudret narı yağı ile hazırlanacak cilt bakım kremini şimdi sizlere anlatacağız.

Kudret narının içerisine bir tatlı kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı kalendula yağı, ve bir tatlı kaşığı jojoba yağı konularak karıştırılır. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı yara ve egzama olan yerlere sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa sürülür. Bir kaç gün içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • kudret narı yağı?
  • kudret nari yaği faydalari?

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.