Kekik Çayının Faydaları Nelerdir

Kekik Çayının Faydaları Nelerdir

mfg_searchterm:

Şifalı Bitkiler

02 Şubat 2012

Yorumlar Kapalı

3504 kez incelendi.

Kekik %C3%87ay%C4%B1n%C4%B1n Faydalar%C4%B1 Nelerdir 150x150 Kekik Çayının Faydaları NelerdirÜlkemizde, olarak bilinip toplanan pek çok tür bulunmaktadır. Yaklaşık otuz üç kadar türün halk arasında adıyla bilindiğini görmekteyiz. Aralarında gerçek olmamakla birlikte kekikteki etken maddeleri içeren türlerin kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. vücuda alındıktan sonra dışarı atılırken solunum sistemiyle atılır. Dolayısıyla vücuda alınmasının akabinde solunum yoluyla atıldığı için o yolda bulunan bütün bakterilerin ölmesine sebep olur bu yüzden çok iyi bir solunum yolu antiseptiğidir.

Soğuk algınlığından şikayetçi olan kişilerin kekik yağını kullanmaları çok faydalıdır. Aynı şey, sindirim sistemi rahatsızlıkları için söylenebilir. Yani kekikten hazırlanan tıbbi çaylar, pekala hem sindirim bozukluklarında hem de soğuk algınlığı tedavisinde kullanılabilir.

Ayrıca kekik yağlarından elde edilen uçucu yağı ya da esansı haricen göğse, sırta ya da boyna tatbik edilebilir. Ama bir taşıyıcı yağ ile birlikte kullanılması gerekir. Yani kekik yağını direkt deri üzerine değil, Ayçiçek yağı ya da badem yağı gibi bir yağ üzerine damlatarak da haricen masaj yapılarak uygulanırsa soğuk algınlığı tedavisi için kullanılmış olur.

Çok Okunan Bitki Çayları :

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • kekik cayinin faydalari?
  • kekık faydaları nelerdir?

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.