Karın germe ameliyatı öncesinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler

Karın germe ameliyatı öncesinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler

Estetik

24 Mart 2012

Yorumlar Kapalı

1950 kez incelendi.

Kar%C4%B1n germe ameliyat%C4%B1 %C3%B6ncesinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler 150x150 Karın germe ameliyatı öncesinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler öncesinde kişinin bilmesi ve bunun doğrultusunda da dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır.

Ameliyat öncesinde, eğer aspirin ve benzeri türde kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsanız bunu ameliyattan yaklaşık bir hafta önce kesmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra düzenli kullanmak zorunda olduğunuz başka ilaçlar da var ise bunu da mutlaka doktorunuza bildirmenizde fayda var. Aksi takdirde ameliyat sırasında alacağınız anestezi kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile etkileşim gösterebilir ya da ameliyatla beraber yan etkileri ortaya çıkabilir.

Ameliyat sonrasında yaranın iyileşebilmesi için bol miktarda oksijene ihtiyacı vardır ve buna bağlı olarak da kişi sigara kullanıyorsa bunu mutlaka ameliyattan belirli bir süre önce kesmeli ve ameliyat sonrasında da yaralar iyileşene kadar kullanmamalıdır. Aksi takdirde sigara kullanımı ameliyat bölgesinde kan dolaşımının azalmasına yol açarak, yaraların iyileşme sürecini geciktirecektir.

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.