Kalp Kaslarını Güçlendiren Sebzeler

Kalp Kaslarını Güçlendiren Sebzeler

mfg_searchterm:

Şifalı Bitkiler

04 Mart 2012

Yorumlar Kapalı

2846 kez incelendi.

Kereviz, böbrek ve kalp kaslarını güçlendirir. Aynı zamanda böbrek ve mesane kumlarını dökmeye yardımcı olan bir besindir. Özellikle ilkbahar ve kış dönemlerinde haftada bir tüketilmesinde fayda vardır.
Bu besin maalesef anne baba tarafından da çok fazla tüketilmediği için özellikle çocuklar tarafından hiç sevilmeyen besinler arasında yer almaktadır. Halbuki birçok faydası mevcut olduğu için bu sebzeyi günlük beslenmemize empoze etmek faydalı olacaktır. Kişi dilerse bunu salatası şeklinde tüketebilir. Her zaman zeytinyağlı tüketilecek diye bir şart yoktur. Fakat burada önemli olan kriterlerden bir tanesi salatası yapılırken mümkün mertebe içerisine mayonez konulmamasıdır. İlle de mayonez kullanmak istiyorsak light mayonezi tercih etmeliyiz ve soğukta muhafaza etmek şartıyla rahatlıkla tüketebiliriz.
Kerevizli tere çorbası şeklinde de tüketilebilmektedir. Aynı zamanda kerevizin yaprak ve sap kısımlarını ince ince doğrayıp kaynatarak suyunu içme şansımız da bulunmaktadır. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan sebzelerden biridir. Bundan dolayı kalp-damar sağlığı açısından yararlıdır.

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.