Hangi Bitkiler Cildi Güzelleştirir

Hangi Bitkiler Cildi Güzelleştirir

mfg_searchterm:

Cilt Güzelliği

19 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

3131 kez incelendi.

Bayanlar, bitkilerden elde edilen losyonlarla istenilen güzel bir cilde kavuşulabilirler. Önemli olan hangi bitkinin hangi cilde faydalı olduğunu ve nasıl hazırlanacağını bilmektir. Cildi güzelleştiren bitkilerin karahindibanın lekeleri giderici özelliği vardır.

Karahindibanın yaprakları iki kaşık olacak şekilde ince bir şekilde doğranıp 200 ml suda yani yaklaşık bir bardak suda kaynatılıp cam bir şişede muhafaza edilir. Bu losyon akşamları yatmadan önce yüze veya ellere sürülür.Bu losyonun güneşin sebep olduğu lekeleri iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Cildin parlamasını sağlamak için papatya birebirdir. Bir kaşık papatya içine bir kaşık propolis ve bal eklenerek karışım oluşturulur. Propolis arıların ağaç kabuklarından ve çiçek yapraklarından taşıdığı reçinedir. Bu maske cilte bir saat kadar bekletildiğinde kırışılık giderici, nemlendirici ve akne giderici olarak işlev yapar. Ayrıca parlak bir cilt de elde edilir. Cildi beslemek için herkesin evinde bulunan maydonuzun sapları kullanılabilir. Bir bardak suda üç köküyle beraber maydonoz kaynatılır. Su soğuduğunda içine yarım limon sıkılarak maydonuz suyunun besleyici özelliğine limonun temizleyici etkisi de eklenmiş olunur. Böylece cilt beslenirken temizlenir. Cildi güzelleştiren bitkiler arasında nergis çiçeğide etkilidir. Kozmetikte krem yapımında kullanılır. Nergis çiçeği güzelliğe kavuşmak için idealdir. Nergis çiçeğinin yaprakları ve sapı 1 bardak suda kaynatılır. Elde edilen bu losyon sabah akşam cilde sürülerek cildin parlamasına ve ince çizgilerin yok olmasını sağlar.

Yağlı bir cilde sahip olanların cildini dengelemek için zencefil, cildi güzelleştiren bitkiler arasında yerini almaktadır. Pırıl pırıl bir cilt için bir tatlı kaşığı zencefilin içine bir kaşık yağ sürülür. Bu elde edilen karışım cilde sürüldükten sonra bir saat kadar bekletildikten sonra sabunla cilt yıkanır. Güzel bir cilde sahip olmanın yolu mutfaktan geçmektedir.

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.