Günümüzün Popüler İçeceği Yeşil Çayın Faydaları

Günümüzün Popüler İçeceği Yeşil Çayın Faydaları

mfg_searchterm:

Yeşil Çayın Faydaları

23 Mart 2013

Yorumlar Kapalı

1372 kez incelendi.

Yeşil çayın insan sağlığına faydaları olduğu kadar henüz kanıtlanmamış olanlarıda vardır. Klinik deneyler araştırmalar hala devam ederek bu konuda başarı bir şekilde kanıtlanmaya çalışılmaktadır. Son yıllarda yeşil çayın Japonya da uzun yıllar yaşanmasının temel nedeni olarak gösterilmesi çay tüketiminin artmasına sebep olmuştur.

  • Yeşil çayın bazı faydaları nelerdir:

Günümüzün popüler içeceği olan yeşil çayın henüz kanıtlanmamış olan faydalarının başında halk dilinde MS olarak bilinen Multiple Skleroz yani beyni ve omuriliği tutan özbağışıklık sistemi hastalığı gelmektedir. Alzheimer ve Parkinson hastalığının durdurulması, vücutta depolanmış olan yağların metabolizmayı hızlandırarak kalori yaktığı, total kolesterolü düşürür HDL olan iyi kolesterolü düzenler LDL olan kötü kolesterolü düşürür, hücre bozulmalarını engeller diye bilinmektedir. Ve ayrıca HIV virüsüne karşı etkisi olduğu söylense bile bu konu tam olarak netlik kazanmamıştır.

Yeşil çay hazırlarken yaprak şeklinde olanlardan hazırlamanız daha sağlıklı olacaktır.

  • Aşırı Yeşil Çay İçmek Zararlımıdır:

Yeşil çay tüketiminde aşırıya kaçılmaması tavsiye olunur. Günümüzün popüler içeceği yeşil çayın günde 2-3 fincan içilmesi doğrudur. Fazla tüketilen çayın yararını görmediğiniz gibi zararlarıda olabilir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • günümüzde popüler olanlar?
  • yeşil çay ve beyne faydaları?

Etiketler: , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.