Göğüslerde hassasiyet gebelik belirtisimidir

Göğüslerde hassasiyet gebelik belirtisimidir

mfg_searchterm:

Hamilelik Belirtileri Nelerdir

16 Ocak 2012

Yorumlar Kapalı

9082 kez incelendi.

G%C3%B6%C4%9F%C3%BCslerde hassasiyet gebelik belirtisimidir 150x150 Göğüslerde hassasiyet gebelik belirtisimidirGöğüslerde hassasiyet gebelik öncesinden itibaren, daha doğrusu yumurtlamada döneminde itibaren rastladığımız bir bulgudur. Adet öncesi dönemde de esasında göğüslerde şişkinlik ve ağrı gibi hassasiyet olabiliyor. Gebeliğin oluşması ve hormonların yükselmesiyle bu daha da artabiliyor.

Bu göğüslerde ki hassasiyet sanki göğüslerin su dolması, dokununca ağrılı olması gibi bir durum oluşturuyor. Aynı zamanda ağırlık olarak ta büyüyor. Göğüs dokusunda emzirmeye hazırlık için bir gelişim süreci yaşanıyor. Bu gelişim süreci içerisinde deride çatlama, kaşıntı ve kurulukta olabiliyor. Bu nedenle sırasında göğüs derisinin de iyi nemlendirilmesi faydalı olacaktır.

Göğüslerde ki hassasiyet her zaman gebelik nedeniyle olmayabilir. Eğer gebe olup olmadığından emin değilse hasta bu uzayan ya da geciken bir adet dönemine bağlı hormonların yüksek kalması nedeniyle de olabiliyor. Aynı zamanda tabi başka göğüs hastalıkları varsa bunlar tabi ki iyide olabilir, kötüde olabilir. Orada tümörün ya da kistin olması da bu hassasiyete yol açabilir. Bu nedenle eğer gebelik yoksa veya göğüyse genel bir şişkinlik dışında bir kitle hissediliyorsa bunun acilen değerlendirilmesi gereklidir

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • gögüslerde hassasiyet?
  • GÖGÜSLERDE ŞİŞKİNLİK?

Etiketler: , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.