Disparoni neden kaynaklanır

Disparoni neden kaynaklanır

mfg_searchterm:

Cinsel Sağlık Sorunları

29 Mart 2012

Yorumlar Kapalı

1234 kez incelendi.

İç genital organlara bağlı nedenlerden, doğuştan gelen vajina kusurlarından, rahim sarkmalarından, vajinitten, kitle ve tümörden veya prezarvatif gibi cisimlerin yapısında bulunan maddelere karşı alerjik durumların oluşmasından dolayı, kişide vajinaya bağlı disparoni oluşabilmektedir.

Disparoni neden kaynaklan%C4%B1r 150x120 Disparoni neden kaynaklanırKızlık zarıyla ilgili problemlerden, menopoza bağlı dokuların esnekliğini yitirmesinden, yeterince hazır olmadan ilişkiye girmekten, doğum kesesi nedbelerinden veya genital uçuklardan da kişide vajina girişine bağlı disparoni oluşumu görülebilmektedir.

Kabızlık, iltihabi bağırsak hastalıkları, anüs ve rektum bölgesi hastalıkları, idrar torbası problemleri gibi sindirim sistemi ve idrar yolu hastalıkları da ilişki esnasında ağrılara yani disparoniye yol açabilmektedir.

Ayrıca ilk ilişkinin ağrılı olması, kadının cinsel ilişkiden korkmasına yol açacaktır ve buna bağlı olarak da kişinin kendisini kasması ve isteksizliği ağrı oluşumuna yol açabileceğinden psikolojik sebeplerde bu rahatsızlığın nedenleri arasında yer almaktadır.

 

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • disparoni nedenleri?
  • disparoni zararlari?

Etiketler: , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.