Diş teli takma işlemi nasıl olmaktadır

Diş teli takma işlemi nasıl olmaktadır

mfg_searchterm:

Ağız ve Diş Sağlığı

02 Haziran 2012

Yorumlar Kapalı

6949 kez incelendi.

Genetik bazı sorunlardan dolayı dişlerin yapısında bozulmalar olabilir. Genel olarak bu bozulmalar dişlerin arasındaki açıklıklardan dolayı veya normalden daha fazla diş çıkması yüzünden görülmektedir.

Diş estetiğinin düzeltilmesinin süresi ve kolaylığı teşhisin yapıldığı zamana bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yani bu konuda erken teşhis önemli bir yere sahiptir. Teşhisten sonra diş teli takılarak tedaviye başlanır. Genel olarak en geç 2 sene içinde diş telleri sayesinde dişler düzeltilmektedir. uygulanan hastalar birkaç yıl içerisinde daha güzel görünümlü ve dizilimli dişlere sahip olmaktadırlar. Diş telinin hala kullanılan bir yöntem olması da daha güvenli bir tedavi yöntemi olmasından kaynaklanmaktadır.

Di%C5%9F teli takma i%C5%9Flemi nas%C4%B1l olmaktad%C4%B1r Diş teli takma işlemi nasıl olmaktadırDiş teli takılan kişiler bazen yaşadıkları toplum içerisinde dışlanabilir veya dalga konusu olabilirler. Bunlar da genel olarak çocuklar arasında yaşanmaktadır ve bu durumun sonunda dişlerin daha güzel bir görünüme sahip olacağı ve sadece kısa süreli bir tedavi olduğu hastaya tekrardan hatırlatılmalıdır. Psikolojik sorunların yaşanması erkenden önlenmiş olur bu sayede.

Diş teli takım işlemi nasıl olmaktadır?

Diş hekimi ilk olarak dişleri genel bir temizlikten geçirir de diş taşları gibi sorunları baştan elimine eder. Ardından çürük dişler var ise onlara dolgular yapılır yada çekilmesi gereken dişler var ise onların çekim işlemi yapılır. Diş teli takımı için ağrılı demelerinin sebebi aslında bu ilk aşamalardır. Çünkü sonrasında ağrılı hiç bir işlem yer almamaktadır.

Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra diş hekimi diş filminizi çektirecek ve bunun incelenmesini sağlayacaktır. İncelemelerden sonra nasıl bir yöntem izleneceği belirlenecektir. Diş teki takma işlemi sırasında bir ağrı yaşanmıyor büyük ihtimal ile. Hava ve su sıkılması işlemlerinden sonra dolgu malzemeleri ile dişler düzenleniyor ve ardından dişlerin her birisinin üzerine braket denilen metal parçaları tek tek yapıştırılıyor. Daha sonra açık olan bu braketlerin içerisinden diş teli geçiriliyor ve daha sonra bu braketler kapatılıyor. Maksimum yarım saat süren bir işlemden sonra diş teliniz takılmış oluyor ve birkaç sene içinde daha düzgün dişlere sahip olacağınızı bilerek evinizin yolunu tutuyorsunuz.

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.