Diş dolgusu olan kişiler nelere dikkat etmelidir

Diş dolgusu olan kişiler nelere dikkat etmelidir

mfg_searchterm:

Ağız ve Diş Sağlığı

11 Temmuz 2012

Yorumlar Kapalı

4449 kez incelendi.

Dişlere dolgu yapıldıktan sonra da bakımlarını yapmak ve kontrollere gitmek önemlidir.Dişine yapılan kişi 6 ayda bir diş hekimine kontrole gitmeli ve diş dolgularını kontrol ettirmelidir. Diş dolgusu üzerinde oluşabilecek bozukluklar ve kırıklar erkenden tespit edilerek hızlıca müdahale edilebilir. Erken teşhis ve tedavi bakımından önemli bir ayrıntıdır.

Di%C5%9F dolgusu olan ki%C5%9Filer nelere dikkat etmelidir 300x211 Diş dolgusu olan kişiler nelere dikkat etmelidirYemek yerken dikkatli olmak gerekmektedir. Yemek içerisinden çıkabilecek minik bir taş parçası yada bir kemik parçası diş dolgusuna zarar verebilir ve kırılmasına sebep olabilir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde yiyecekleri çiğnemekte yarar vardır.

Genel olarak toplumumuzda kuruyemişlerin kabuklarını diş ile kırmaya çalışılır. Bu tarz hareketler diş dolgularının kırılmasına sebebiyet vermektedir. Dişleri kullanmak yerine kıracak başka şeyler bularak onları kullanırsanız dolgularınızla sorun yaşamazsınız kısa vadede. Ayrıca şişe kapaklarını da dişleri ile açmaya çalışan kişiler de dolgu olan dişlerini kullanırlarsa kuruyemişlerde olduğu gibi bunlarda da sorun yaşayacaklardır.

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.