Diş beyazlığı nasıl sağlanır

Diş beyazlığı nasıl sağlanır

mfg_searchterm:

Ağız ve Diş Sağlığı

02 Haziran 2012

1 yorum yazıldı

3780 kez incelendi.

Televizyonlarda yer alan diş ve ile ilgili reklamlarda hep görürüz o muhteşem beyazlıktaki gülüşleri ve neredeyse herkes öyle bembeyaz dişleri olsun ister o gülüşleri ortaya çıkartabilmek için. Normalde öyle bembeyaz dişlere sahip olmak zor görünse de doğal yollardan dişlerinizin beyazlığını sağlamanız için olanaklar mevcuttur.

Diş beyazlatma için yapılan işlemlerden birisi polisajdır ve bu işlemden önce dişlerde genel bir diş taşı temizliği yapılmalıdır. Diş hekimi bu genel temizlikten sonra polisaj işlemine başlar. Bu işlemde dişlerin üzerine özel olarak hazırlanmış olan bir macun uygulanmaktadır ve daha sonra bu macun sayesinde dişleriniz beyazlaştırılmaktadır. Bu işlem genel olarak başarılı olmaktadır çünkü başarısız işlemlerde diş lekeleri derinlere işlemiştir ve bu işlem malesef ki fazla bir sonuç vermez.

Diş beyazlığı nasıl sağlanır 300x260 Diş beyazlığı nasıl sağlanırDerine işlemiş lekelerden kurtulmak için ise yöntemi kullanılmaktadır ve bunun için diş hekiminizle ayrıntılı bir görüşme yapmanız gerekebilir.

Dişleriniz normalde zaten yeterince beyaz ise ve siz bunları korumak istiyorsanız da dişlerde leke oluşumunu engelleyen diş macunlarından kullanmanız gerekmektedir. Her yerde bulabileceğiniz bu diş macunları seçmekte zorlanıyorsanız diş hekiminizden tavsiye alabilirsiniz. Her öğünden sonra düzenli ve doğru olarak dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir yoksa yine beyazların olmadığı dişlerle karşılaşabilirsiniz aynada. Ayrıca kafein içeren içecekler (kola, kahve gibi) çok tüketiyorsanız bunlardan sonra da dişlerinizi fırçalamalısınız çünkü kafein içeren içecekler dişte leke oluşumuna sebep olmaktadırlar.

Diş çürümesi de dişlerin kalıcı olarak rnek değiştirmesine sebep olabileceğinden her öğünden sonra diş fırçalamaya özen göstermelisiniz. Diş temizliği için ayrıca diş ipi de kullanabilirsiniz, daha fazla yararı olur.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • cörekotu ve dis beyazligi?
  • dıs beyazlıgı nasıl saglanır?

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.