Çörek otunun tarihçesi

Çörek otunun tarihçesi

mfg_searchterm:

Çörek Otunun Faydaları

23 Mayıs 2012

Yorumlar Kapalı

4795 kez incelendi.

yüzyıllardan beri orta doğuda ve bizim ülkemizde gerek bitkisi, gerek tohumu ve gerekse de yağı ile hastalar tedavi edilmiş, aromatik yağı nedeni ile ağrılar da yaralarda tedavi edici olarak kullanıla gelmiştir. Afrika ve Asya da da keşfedilmiş ve sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Batı dünyası ile tanışması ise otunun bölgede oluşmaması nedeni ile keşfedilmesi uzun sürmüş ve batı, yani Amerika ve Avrupa da bilim adamlarının keşfi sonucu ihracat yolu ile ülkelerinde bulundurulması sağlanmıştır. Batılılar otunu bilimsel olarak kendi laboratuvarlarında incelemiş ve bu bitkinin insan sağlığına faydalı birçok enzimi barındırdığı ortaya çıkmıştır. Bu gün tıp ta birçok bilim adamları tıbbi ilaç yapımında otunu kullanmaktadırlar ve otunun bu engin şifa içeriğinden azami faydalanmaktadırlar.

%C3%87%C3%B6rek otunun tarih%C3%A7esi 300x225 Çörek otunun tarihçesiÇörek otunun keşif tarihinde en çok İslam bilim adamları sayesinde bilinmiştir. Çünkü İslam bilim adamları peygamberlerinin övdüğü bir habbeyi araştırmış ve birçok kitaplarında da bu bitkiden bahsetmişlerdir. Bu bilim adamlarından en meşhurları İbn- i Sina ve El- biruni dir. İbn-i Sina çörek otunun faydalarında oldukça fazla bahsetmiş ve tedavi şekillerinin bile anlatmıştır.

Çörek otu tıp ilminde bilim adamları tarafından keşfedilmiş ve hala üzerinde çalışılan ve derin araştırmalar, incelemeler yapılan geleceğin en parlak bitkisidir. Önümüzde ki yıllar da çörek otunun kanser dahil tüm hastalıklara iyileştirici etkileri net kanıtlar ile ıspat edilecektir.

Çörek otunun hastalıklar üzerindeki etkilerini öğrenmek için lütfen Çörek Otunun Faydaları adlı makalemizi okuyunuz.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • CÖREK?
  • çörek otu tarihçesi?

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.