Çörek otunun içindeki maddeler

Çörek otunun içindeki maddeler

mfg_searchterm:

Çörek Otunun Faydaları

24 Mayıs 2012

Yorumlar Kapalı

7995 kez incelendi.

Çörek otunun içersin de bulunan etken  maddeler şunlardır:

  • Yaklaşık olarak protein değeri yüzde 21 dir
  • Yakılabilir karbonhidrat değerleri ise yüzde 38 dir
  • Çörek otunda yüzde 35 oranında da bitkisel yağ mevcuttur. Çörek otunda en çok yağ içerir. yağı sağlığa oldukça faydalıdır.

%C3%87%C3%B6rek otunun i%C3%A7indeki maddeler 300x225 Çörek otunun içindeki maddelerGelelim çörek otunun içersin de bulunan aktif maddeleri ise şöyledir:

Çörek otunun içeriğinde ki aktif maddeleri, thymoquinon maddesi, nigellon maddesi (özellikle bu iki madde çörek otunun destekleyici, onarıcı ve tedavi edici nadir bulunan özelliklerindendir)  ve uçmayan yağlardır. Bu maddeler aktif bir şekilde çörek otu tohumunun içersin de bulunur.

Çörek otunun içersin de bulunan bir diğer maddeler ise, bakır, lineolik asit( omega3 ve omega 6), selenium, demir, oleic asit, kalsiyom, çinko, palmitik asit, potasyum, magnezyum, sodium, fosfor dur.

Çörek otunda ayrıca pek çok da vitamin bulunur. Vitaminleri sıralarsak şöyledir: niasin ve vitamin C, vitamin B, vitamin A ve vitamin B2 vitaminlerini içerir. Küçücük bir tohumun içersin de bu kadar yoğun vitaminler, etken maddeler ve aktif maddeler olması ne kadar mucizevi bir bitki olduğunun en bariz bir delilidir.

Çörek otu bitkisinin içeriği bu kadar net bilinmesine rağmen faydalı olduğu hastalıklar ile bağlantısı hala net bilinmemektedir. Çörek otu adeta sırlı bir bitki gibi bütün hastalıklara karşı faydalı ve tedavi edicidir.

Çörek otu hakkında ki birçok soruya cevap bulmak için Çörek otunun faydaları adlı makalemizi okuyunuz.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • çörek otunda hangi vitaminler var?
  • çörek otunun içindeki maddeler?

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.