Çörek otu nedir, en çok nerelerde yetişir

Çörek otu nedir, en çok nerelerde yetişir

mfg_searchterm:

Çörek Otunun Faydaları

23 Mayıs 2012

Yorumlar Kapalı

10598 kez incelendi.

hadisler ile övülmüş bir bitkidir. Bizzat peygamber efendimiz onu övmüş ve “ ölümden başka her derde deva “ buyurmuştur. Çörek otunun bilim adamları tarafından keşfedilmesi peygamberimizin hadisi ile üzerinde dikkat buyurması ile oluşmuştur. tabiatta oldukça sık bulunur. Çiçeklerinin rengi açık mavi olup saçaklı bir şekli vardır. Çörek otuna aslında yol kenarlarında sıklıkla rastlarız. 20 ila 30 cm arası bir boya sahip olan çörek otu hemen her yerde oluşabilen dayanıklı ve arsız bir bitkidir. Ekin arasında, tarlalar da sıkça rastlanır. Çörek otunun gövdesi diktir tek dal şeklinde uzar, 8 yaprağı olan çiçeğinin her yaprağı bal özlüdür. Bu bitkinin meyveleri bol tohumludur. Tohumlar büyür ve kabuğundan çıkar, tohumları siyah ve yatsı oval şeklindedir. Bizim ülkemizde hemen her yerde bulabileceğimiz bu bitkinin sayısız hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Araştırmacılar bu bitkinin hangi hastalıklara iyi geldiğini profesyonel bir şekilde araştırmaktadırlar.

%C3%87%C3%B6rek otu nedir en %C3%A7ok nerelerde yeti%C5%9Fir 300x218 Çörek otu nedir, en çok nerelerde yetişirÇörek otu ülkemiz toprağına uygun oldukça sık yetişen bir bitkidir. Çörek otu ülkemizde sıklıkla hemen her yerde bolca yetişmesine karşın, çörek otunun yetişmediği ülkelerde mevcuttur. Çörek otu aslında Dünyanın büyük bir kısmında yetişmiyor. Çörek otu Dünya da Güney Avrupa ülkelerinde, Türkiye’ de, Hindistan da ve Afrika’nın bir kısmında yetişir. Bize göre çok bol olan çörek otu, dünyanın pek çok ülkesinde tanınmıyor bile.

Çörek otunu düzenli olarak kullanırsak hangi hastalıklardan korunabileceğinizi merak ediyorsanız Çörek Otunun Faydaları adlı makalemizi mutlaka okuyunuz.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • çörek otu nerede yetişir?
  • çörek otu nedir?

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.