Cilt Güzelliği İçin Gençlik Kreması Maskesi

Cilt Güzelliği İçin Gençlik Kreması Maskesi

mfg_searchterm:

Cilt Güzelliği

23 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

4247 kez incelendi.

Kırışıklardan kurtulmak öncelikle krem kullanılmaktadır. Her cilt tipine uygun ve özellikli kremler fayda sağlarlar. Fakat bunun yanında cildi güzelleştiren maskeler, uygulama kolaylığı ve bir çok mutfakta bulunan malzemelerden hazırlandığından bayanlara düşük maliyetli bakım yapmayı sağlamaktadır.

Gençlik kreması maskesi nasıl hazırlanır ve uygulanır:

Salatalık ve portakal özellikle kış aylarında mutfaklarda yerini almaktadır. Peki salatalık ve portakal cilde nasıl fayda sağlar? İki avuç lavanta çiçeği bir portakal suyuna konularak ısıtılır. İçine bir yumurta sarısı ve bir kaç dilim salatalık ezilerek karıştırılır. İki kaşık kaymak ve bir kaşık arpa unu eklenen karışım pelte haline geldiğinde maske hazırlanmış olur. Bu maskeye gençlik kreması adı verilmiştir.Çok fonksiyolu olan bu maske, haftada 3 defa cilde uygulandığında tam bir gençlik iksiridir. Kırışıklıklardan kurtulmanın en ekonomik yollardından biridir.

Hassas ciltler için nasıl bir maske yapılmalıdır:

Eğer cilt çok hassas ise her maskeden faydalı etki elde edilmeyebilir. Hassas ciltler soğuktan ve güneşten çabuk etkilenirler. Güzelliğine önem veren ve hassas bir cilt tipine sahip olan hanımların mutfağında muhakkak nohut unu bulunmalıdır. Bir çorba kaşığı nohut unu bir kaba konur , bir tatlı kaşığı krema ve biraz su eklenerek maske hazırlanır. Temiz cilde uygulanır ve 20 dakika bekletildikten sonra cilt su ile yıkanır. Nohut ununun cildi besleme özelliği sayesinde cilt ölü hücrelerden arınır ve yenilerinin oluşmasında katkı sağlamaktadır. Cildi güzelleştiren maskeleri uygulmadan önce cilt temizliği için gül suyu kullanılabilir. Gül suyunun içeriği ve özelliği cildin gözeneklerinin açılmasını ve etkili bir temizlik elde edilmesini sağlar.

cilde uygulanırken göz altı bölgesine sürülmemelidir. Göz altı bölgesi çok hassas bir deriye sahiptir. Bu nedenle bu tür uygulamalar yapılırken karışımın göz altı bölgesine gelmemesine dikkat edilmelidir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • yüz şeklini güzelleştiren maskeler?
  • kremanın cilde faydası?

Etiketler: , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.