Cilt Bakımı İçin Zeytinyağı

Cilt Bakımı İçin Zeytinyağı

mfg_searchterm:

Bitkisel Yağların Cilde Faydaları

14 Şubat 2012

Yorumlar Kapalı

2628 kez incelendi.

, doymamış yağ asitleri yönünden oldukça zengindir. Özellikle de omega-3 bakımından, oldukça zengindir. Omega-3’ün cilt üzerindeki etkilerinden bir tanesi özellikle eksikliğinde ciltte kurumalara, pul pul dökülmelere, tırnaklarda güçsüzlüğe, kırılmaya ve saçlarda kırılmaya sebep olur.

Zeytinyağı cilde esneklik kazandırır. Bu özelliğinden dolayı yine hamile bayanlar rahatlıkla hamileliğin son dönemlerinde yani 7. 8. Ve 9. Aylarda vücutlarına masaj yoluyla zeytinyağını uygulayabilirler. Zeytinyağı yüzyıllar boyunca sağlıklı yaşam ve sağlıklı bir cilt için özellikle bayanlar tarafından kullanılmıştır. Zeytinyağının cilde esneklik kazandırması gibi güzel özelliklerinin yanında ağır dokusu nedeniyle kullanımına dikkat edilmelidir. Zeytinyağı, çok az miktarlarda ve cilde masaj yoluyla uygulanması gerekir. Özellikle yağlı ciltler için zeytinyağı kullanırken dikkat etmeleri gerekir. Bunun nedeni de cilt üzerinde yağlanmayı hızlandırmasıdır.

Ayrıca ciltte uygulama sonrasında hafif yapışkan bir his bırakabilir. Evimizde zeytinyağıyla kürler yapabilir, özellikle zeytinyağını deniz tuzuyla karıştırarak banyo sonrasında vücudumuza uyguladığımız zaman vücudu hem günün stres ve yorgunluğundan arındırır hem de cildimize esneklik kazandırabiliriz.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • cilde elastikiyet kazandırmak?
  • zeytinyağıyla cilt bakımı?

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.