Cildi Güzelleştirmenin Doğal Yolları Nelerdir

Cildi Güzelleştirmenin Doğal Yolları Nelerdir

mfg_searchterm:

Cilt Güzelliği

18 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

6612 kez incelendi.

Cildi güzelleştirmenin doğal yolları var mıdır? Cilt güzelleştirmenin doğal yolları elbetteki vardır. Doğa da her derdin dermanı için yaratılmış mucizevi bitkiler bulunmaktadır. Bunlardan yararlanmak akıllıcadır.

Cilt tipleri kuru, yağlı ve karmadır. Kuru cilt tipleri için bal ideal bir nemlendirme sağlar. Balın cildi güzelleştirme sırrı antik çağlandan bu yana bilinmektedir. Ballı ve sütlü maskeler haricinde banyoda olumlu etki yaratmaktadır. Bal sadece cildi nemlendirmekle kalmz ayrıca çok iyi temizleme özelliğine sahiptir. Balın bu özelliğinden yararlanmayı sağlamak için bir çok bal içerikli krem üretilmiştir. Bal doğal antibiyotiktir. Vitamin ve mineral kaynağı aynı zamanda meyve asitleri sayesinde ve özündeki elementler ile hücre yenileme özelliğine sahiptir. İçinde manganez magnezyum ve silisyum mineralleri bulunmaktadır. Bugün üretilen en iyi kremden çok daha etkilidir.

Cilt Güzelliği İçin Ballı Maske Tarifi :

Cildi güzelleştirmenin doğal yolları arasında ballı uygulamalar faydaları açısından büyük önem taşımaktadır. Ballı maske tarifi şöyledir; bir adet salatalık önce rendelenir ve bir tülbent yardımıyla suyu sıkılır. Bu suya bir çay kaşığı bal eklenerek cam bir şişe içine alınır. Akşamları cilde bu karış sürülür. Etkisini görmek için 4 hafta kullanmak gerekmektedir. Eğer akşam kullanımına ek olarak sabahları da sürülürse etkisi arttırılabilir. Bu tonik ciltte ortalama 20 dakikada kuruduğundan özellikle çalışan bayanlar sabahları buna göre zaman planlaması yapılmalıdırlar.

Baldan el nemlendiricis yaparak ve balın faydalarından ellerinde yararlanması sağlanılır. Yarım çay bardağı limon suyunun içine bir tatlı kaşığı bal konularak el losyonu elde edilir. Bu losyonun içine zeytin yağı eklendiğinde faydası daha artmaktadır. Boyun bölgesindeki sarkmaları gidermek ve nemlendirmek için süt ve bal karışımından yararlanılabilir. Bayanlar için en az yüz görünümü kadar boyun ve göğüs dekoltesinin görünümü de önemlidir. Cildi güzelleştirmenin doğal yolları arasında bunun gibi yüzlerce seçenek bulunmaktadır.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • cilt güzelleştirme için mucize?
  • elleri güzelleştirmenin?

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.