Cildi Güzelleştiren Sebzeler Nelerdir

Cildi Güzelleştiren Sebzeler Nelerdir

mfg_searchterm:

Cilt Güzelliği

29 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

2761 kez incelendi.

Cildi güzelleştiren sebzeler nelerdir? Cilt bakımı sadece bitkisel kürler ile değil aynı zamanda mutfaklarda bulunan sebzelerle yapmakta mümkündür. Sebzeler içinde bulunan vitamin ve minerallerle vücuda sayısız faydalar sağlarken aynı zamanda cilde tatbik edilerek de sebzelerden faydalınabilir.

cildi güzelleştirir mi:

Yemeklere tat veren kabaktan yüz maskesi yaparak canlı bir cilde sahip olmak mümkündür. Cildi güzelleştiren sebzelerden biri de kabaktır. Bir adet kabak pişirilir ve soğuduğund lapa hazırlanır. Bir tatlı kaşığı zeytin yağ ilave edilerek yüze sürülür ve 20 dakika bekletilir. Daha sonra cilt ılık suyla yıkanır. 10 günde bir maske yapılmalıdır.

Patatesin Cilde Faydaları Nelerdir:

Patatesin ödem alıcı özelliği herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle gözaltı torbalarının giderilmesinde çokça kullanılmaktadır. Ayrıca cilt içinde kullanılabilir. Yarım çay bardağı sütün içine rendelenmiş bir adet suyu ve bir tatlı kaşığı zeytin yağı ilave edilir. Bu karışım cilde sürükdükten sonra 20 dakika bekletilip yüz yıkanır. Bu karışımın en büyük özelliği güneş lekelerini gidermekte faydalıdır. Bezelle B1, C vitaminleri protein, lif ve folik asit açısından zengin bir sebzedir. Bir avuç bezelce iyice ezildikten sonra içine üzüm pekmezi katılır. Bir yumurta akı eklendikten sonra bir çay kaşığı zeytin yağı ve birazda yulaf unu eklenir. Yulaf ununun peeling özelliği sayesinde ölü hücreler yok edilirken zeytin yağı cildi besler, bezelye vitaminleri sayesince cilde sağlıklı bir gönünüm verir. Bu maske ile bebek gibi bir cilde kavuşulur.

Havucun Cilde Ne Gibi Faydaları Vardır:

Cildi güzelleştiren sebzelerden biri de havuçtur. Havucun içerisinde bulunan A vitamini cildi besler, pürüssüzleştirir ve cildin esnekliğini arttırır. Bir adet havuç vücudun günlük A vitamininin iki katını karşılamaktadır. Havuç lift bakımından zengin ve yağsızdır. Ayrıca havuç suyu cildi bronzlaştırmayı sağlar. Bronz bir tene sahip olmak istenildiğinde rahatlıkla kullanılabilir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • güzelleştiren sebze suları?
  • havuç cildi güzelleştirir?

Etiketler: , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.