Cildi Güzelleştiren Meyveler Nelerdir

Cildi Güzelleştiren Meyveler Nelerdir

mfg_searchterm:

Cilt Güzelliği

23 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

2946 kez incelendi.

Meyveler içerilerinde bulunan vitaminlerle hem vücuttaki dokulara hem de cilte faydalıdırlar. Bu özel yiyeceklerden sadece gıda olarak değil aynı zamanda yapılan tonikler ve maskelerle faydalınabilir. Cildi güzelleştiren meyvelerden ilki nardır.

Narın cilde faydaları nelerdir:

bir kış meyvesidir. Çok güçlü bir antioksidan özelliğine sahiptir. Bayanlarda östrojen hormonun kullanılmasını ve hücreleri korumaya yardımcı olmaktadır. muhteşem bir meyvedir. Narın içerisinde bulunan potasyum ve C vitamini ayrıca B1, B2 vitamini oldukça fazladır. Nar doğal antibiyotiktir ve ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği vardır. Kollestrol ve kan şekerini dengeleyici faydaları vardır. Nar suyunun cilt kanserini önleyici özelliği olduğu yapılan araştırmalar sonucunda bulunmuştur. Ayrıca nar damar sağlığı içinde etkilidir. Bir narın içinde 10 bardak yeşil çay ve 4 bardak kızılcık suyunda bulunan antioksidanı barındırmaktadır. Bu kadar özelliği bulunan meyve bolca tüketilmelidir.

Çileğin cilt güzelliğine katkıları nelerdir:

Cildi güzelleştiren meyvelerden bir diğeri çilektir. Çilek kozmetikte çok etkin olduğundan kullanılan gözde meyvelerden biridir. Çilek her cilt tipine uygun olduğundan evde doğal olarak yapılan maskelerde kullanılmaktadır. Çilek, ölü hücrelerden kultulmayı sağlar. Çilek cilt güzelliği için mükemmel bir meyvedir. Ayrıca içeriğindeki asit lekeleri azaltmada yardımcı olmaktadır.

Elmanın cilde ne gibi faydaları vardır:

Cildi güzelleştirdiği bilinen en klasik ve faydalı meyvelerden biri de elmadır. Elmanın faydası yıllardır bilinmektedir. Elmanın cilde çok fazla fayda vardır. Elmanın içerisinde bulunan B1, B2 ve C vitaminleri sayesinde cilde sıkılık verir. E vitamini barındırdığından cildin genç kalmasını sağlar. İçinde bulunan pektin maddesi sayesinde sindirimi hızlandırır ve yanakların renklenmesini sağlar. Bünyesinde barındırdığı meyve asidi sayesinde doğal bir temizleyici görevini görür. Aynı zamanda yeşil elma metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olmaktadır. Daha pek çok cildi güzelleştiren meyveler bulunmaktadır.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • cilde yararlı meyveler?
  • Cildi güzelleştiren meyvelerden yapılan doğal maskeler?

Etiketler: , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.