Cildi Güzelleştiren Bitkisel Kür Tarifleri

Cildi Güzelleştiren Bitkisel Kür Tarifleri

mfg_searchterm:

Cilt Güzelliği

20 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

3108 kez incelendi.

Güzel bir cilde sahip olmak tüm kadınların istediğidir. Bunun için kozmetik sektörü kadınların ihtiyaçlarını karşılamak için çok farklı ürünler sunmakta böylelikle bu sektör gün geçtikçe büyümektedir. Bu ürünleri kullanmanın yanında bitkilerden hazırlanan kürlerde destek olarak kullanılmktadır. Cildi güzelleştiren bitkisel kürler çok amaçlı kullanılabilir. Kadınlarda özellikle 30′lu yaşlardan sonra cilt elastikiyetini ve nemini kaybetmeye başlarlar. Erken dönemde cilde takviye yapmak, yıkımın ve yıpranmanın azalmasını sağlamaktadır.

Cilt Güzelliği İçin Yumurta Akı Kürü :

Cilt sarkmalarının giderilmesinde ve tedavisinde önerilen, cildi güzelleştiren bitkisel kürler arasında yumurta akı ve toz şeker uygulamasıdır. Yarım çorba kaşığı toz şeker ve bir yumurta akı mümkünse plastik veya cam kasede şekerler eriyene kadar tahta bir kaşıkla karıştırılır. Temiz cilte parmak uçlarıyla yumuşak bir şekilde masaj yapılarak uygulanır. Maske ciltte 20 dakika tutulduktan sonra ılık suyla yıkanır. Bu bitkisel kürün en büyük özelliği cildi çok hızlı bir şekilde sıkılaştırması ve beslemesidir. Özellikle 30 ve üstü yaştaki kişilerin haftada 1 defa bu maskeyi uygulamaları cildin elastikiyetinin artmasını ve yeni kırışıklıkların oluşmasını önlemeyi sağlamaktadır.

Cildi Sıkılaştıran Elma Maskesi Tarifi :

Cildi sıkılaştıran ve gençleştiren diğer bir bitkisel kürde elma ve krema karışımıdır. Rendelenmiş bir elma ve iki kaşık kaymak karıştırılır. Temizlenmiş cilde önce tülbent örtülür ve bu karışım sürülür. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla cilt temizlenir. Bu bitkisel kür, oluşmuş kırışıklara ütü vazifesi yaparak açmaktadır. Kaymak cilde muteşem bir nem kazandırırken, elmanın içindeki E vitamini hücrelerin yenilenmesi ve nem desteği sunmaktadır.

Cildi güzelleştiren bitkisel kürlerin işlerliğini arttırmanın en önemli kuralı, kürlerin uygulanmadan önce cildin temizlenmesini sağlamaktır. Temiz cilt çok önemlidir. Cilt çeşitli toniklerle temizlenebilir. Cildi temizlemek için bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı su karıştırılarak pamuk yardımıyla kullanılabilir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • cildi güzelleştiren bitkisel yağlar?
  • cildi ne gençleştirir ve güzelleştiri bitkisel?

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.