Cildi Güzelleştiren Bitkisel Formüller Nelerdir

Cildi Güzelleştiren Bitkisel Formüller Nelerdir

mfg_searchterm:

Cilt Güzelliği

23 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

3420 kez incelendi.

Ciltte sarkma ve matlık önemli ve kötü görüntü veren problemlerden bazılarıdır. Cilt sarkması kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun göstermektedir. Cildi güzelleştiren formüllerden yararlanılmak istenirse havuç, maydonoz ve süt karışımı bu problemleri yatıştırmakta ve önlemektedir.

Ciltteki sarkmaların nedenleri nelerdir:

Sarkmanın nedeni bağ dokusunun zayıflamasıdır. İlerleyen yaşla birlikte çene, kol, bacak, göğüs, kalça ve yüzde sarkmalar oluşabilir. Sarkmanın nedenleri arasında hızlı kilo alıp verme, genetik, dengesiz beslenme, yanlış egzersiz ve hareketsizlik olabilmektedir. Sarkma, derideki yağ dokusunun erimesi ve derinin protein oranının azalması elastik liflerin kaybolmasına sebep olmaktadır.

Sıkı ve genç bir cilde sahip olmak için neler yapmalıyız:

Sıkı bir cilde sahip olmak için öncelikle bol bol su içilmelidir. Cildin temizliğine dikkat edilmelidir. Cildi sıkılaştırmak ve gençleşmek için estetik operasyonlarına baş vurulmadan önce bitkisel kürlerden destek almak faydalı olabilir. Sıkı bir cilt için yada cildin sıkılığının korunması için hızlı kilo alıp verilmemelidir. Eğer zayıflamaya karar verildiyse belirli bir program dahilinde ve zamana yayarak kilo verilmelidir. Sarkmayı engellemek için ayda en fazla iki kilo vermek idealdir. Ayrıca sarkmayı önlemenin yolları da vardır. Bunlar; diyetlerde ayda 2 kilo verilmeli, yeterince dinlenmeli, stres azaltılmalı, güneşten korunmalı, spor olarak yürüyüş ve koşu tercil edilmelidir. Yüz bölgesindeki sarkmayı gidermek ve elastikiyeti arttırmak için cildi güzelleştiren formüller kullanılabilir.

Cildi güzelleştiren bitkisel formül ve hazırlanışı:

Karışım şöyle hazırlanır: Küçük boy bir havuç rendelenir, bir tutam maydanoz havanda dövüldükten sonra yarım çay bardağı süt ile karışım lapa haline getirilir. Maskenin düşmemesi için yatarak cilde uygulanır 15 dakika beklendikten sonra cilt yıkanarak temizlenir. Bu maske ciltte muhteşem etkiler yaratmaktadır. Öncelikle havuçta bulunan A vitamini cilde parlaklık kazandırırken maydanoz antioksidan özelliğiyle cildi temizler, süt ise cildi nemlendiri. Üç etkili bu maske cilt için iyi bir kombinasyondur. Cildi güzelleştiren formüller, kadınların çeşitli cilt problemlerde olumlu sonuçlar yaratmaktadır.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • cildi güzelleştiren karışımlar?
  • iki ayda cildi güzelleştirmenin yolları?

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.