Cildi Güzelleştiren Bitki Çayları Nelerdir

Cildi Güzelleştiren Bitki Çayları Nelerdir

mfg_searchterm:

Cilt Güzelliği

20 Nisan 2013

Yorumlar Kapalı

13026 kez incelendi.

Tarih boyunca bitkilerden hastalıklara karşı ilaç yapımında yararlanılmıştır. Bitkilerin ilaç etkisinin yanı sıra insan vücuduna tümüyle faydalı yanları vardır. Özellikle bitki çayları, çok fazla tüketilmektedir. Şifalı olmalarının yanı sıra cildi güzelleştiren bitkisel çaylar vardır.

Adaçayı cildi güzeleştirir mi:

Adaçayı hoş aromasıyla içimi hoş ve yatıştırıcı özelliği bulunan bir çaydır. Ada çayı toksin attırıcı özelliği sayesinde kanı temizler böylece cildin sağlık kazanmasını sağlar. Ayrıca hafızayı güçlendirir, karaciğeri temizler, beyin fonksiyonlarını geliştirmektedir. Mantarın tedavisinde kullanılır. Ayrıca ayak kokusunu gidermede birebirdir.

Cilt Güzelliği İçin Adaçayı Tarifi :

Bir tutam adaçayı 1 litrelik kaynamış suya konularak demlemeye bırakılır. Ilık hale geldiğinde ayaklar bu suyla yıkandığında, adaçayının antiseptik özelliği sayesinde var olan bakteriler yok olur ve kötü koku giderilmiş olur.

Böğürtlen Çayının Cilde Faydaları :

Böğürtlen hoş tadıyla sevilen meyvelerdendir. Böğürtlen çayı kalp sağlığını korur. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir. Güzel ve varissiz bacaklara sahip olmak için bolca tüketilmelidir. Bu çayı içmenin yanında cilde tatbik edildiğinde cildi gerginleştirmektedir.

Ihlamur Çayı ile Cilt Güzelliği :

Özellikle kış aylarında mutfaklardan eksik olmayan ıhlamurun bilinmeyen bir çok faydası bulunmaktadır. Öncelikle ıhlamur, kalp çarpıntısına ve yüksek tansiyona iyi gelmektedir. Ihlamur limon suyu ile birlikte tüketildiğinde bağışıklığı güçlendirmektedir. Yatıştırıcı etkisiyle uykuya girişi sağlar ve stresi azaltmaktadır. Ihlamurdan hazırlanan kremler cilt problemlerinde kullanılmaktadır. Ihlamur özellikle selülit tedavisinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Tarçın Çayı Cildi Güzelleştirir mi :

Cildi güzelleştiren bitkisel çaylardan tarçın çayının kemik güçlendirici ve diş gelişimine faydası pek fazla bilinmektetedir. Manganez yönünden zengin olan tarçının vücutta tuz tutulmasını azaltır. Kan dolaşımını hızlandırarak yağ yakmayı sağlamaktadır. Yüze tatbik edildiğinde, kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırarak taze bir cilde sahip olmayı sağlar.

Anason Çayının Cilde Faydaları Nelerdir :

Cildi güzelleştiren çaylar arasında anason çayı, kadınların güzelliğine güzellik katmaktadır. Bir tatlı kaşığı anason ve bir çay kaşığı safran uygun bir kaba 2 bardak su konularak kaynatılır. Ilık hale geldiğinde içilir. Unutulmamalıdır ki güzellik öncelikle içten gelir. Yani sağlıklı bir vücut, sağlıklı bir cilt demektir.

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • cildi güzelleştiren bitki çayları?
  • ada çayı cildi güzelleştirir mi?

Etiketler: , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.