Brokoli Kilo Verdirirmi

Brokoli Kilo Verdirirmi

mfg_searchterm:

Brokolinin Faydaları

07 Mart 2012

Yorumlar Kapalı

12018 kez incelendi.

Brokoli Kilo Verdirir mi 150x150 Brokoli Kilo VerdirirmiZayıflama diyeti denince ilk akla gelen sebzelerden birisi brokolidir. Fakat bir besin ne tek başına kilo aldırır ne de verdirir. Bizim zayıflama diyetlerinde veya genel anlamda tüm diyetlerde brokoliyi savunmamızın sebebi, kalp-damar hastalıklarına ve kansere karşı koruyucu etkisinin bulunmasıdır. Brokoli antioksidan olarak tanımlanmaktadır. Yani vücuttaki toksinlerin dışarıya atılmasını sağlar. Bu yüzden bizi kronik hastalıklardan koruyucu etkisi de mevcuttur.
Brokoliyi pişirirken bazı noktalara dikkat etmekte yarar var. Genelde bizler bunu haşlıyoruz ve suyunu da döküyoruz. Fakat bunun içerisinde bulunan haşlama suyuna geçer ve biz bu suyu döktüğümüzden mevcut C vitaminini alamamaktayız. O suyu çorba yapımında veyahut makarna haşlamada kullanabiliriz. Bir de makarnanın suyunu çektirirsek hem brokolideki hem de makarnanın içerisindeki B vitamini kaybolmuş olmaz.

Aynı şekilde biz bunu sarımsaklı yoğurtla yani yoğurtlu brokoli salatası şeklinde de tüketebiliriz. Diğer bir alternatif de oldukça lezzetli şekilde tüketebileceğimiz brokoli çorbası. Özellikle çocuklara büyüme ve gelişme çağında sayısız fayda sağlayacaktır.

En Çok Cevaplanan Sorular :

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.