Botoks Yaptırmak Sağlık Üzerinde Olumsuz Etkilere Yol Açar mı

Botoks Yaptırmak Sağlık Üzerinde Olumsuz Etkilere Yol Açar mı

Estetik

21 Mart 2012

Yorumlar Kapalı

1069 kez incelendi.

Botoks Yapt%C4%B1rmak Sa%C4%9Fl%C4%B1k %C3%9Czerinde Olumsuz Etkilere Yol A%C3%A7ar m%C4%B1 150x150 Botoks Yaptırmak Sağlık Üzerinde Olumsuz Etkilere Yol Açar mıBotoks uygulamasını yaptırmayı düşünen birçok kişinin araştırdığı ve öğrenmek istediği şey;  bu uygulamanın sağlık üzerinde olumsuz etkileri olup olmadığıdır.

Bu konuda ülkemizde ve yurtdışında birçok araştırmalar yapılmıştır. Hatta Amerika’da fareler üzerinde yapılan deneyde yapılan farelerin zaman içerisinde beyin fonksiyonlarında azalmalar olduğu ortaya çıkmıştı ki bunun üzerine tekrar araştırmaların yapılmasıyla insanlar ve farelerin aynı olmadığı, yaptırmanın insan sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etkiye yol açmadığı da kanıtlanmış oldu.

Botoks yaptırmanın insan sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etkisi bulunmamakla birlikte, yalnızca kişide mimik kayıplarına yol açabilmektedir ki bu da kişiden kişiye değişiklik gösterebilecek bir durumdur. Botoks uygulaması yaptıracak kişiler, yalnızca bunu göz önünde bulundurarak karar vermelidirler.

 

En Çok Cevaplanan Sorular :
  • botoks olumsuz yönleri?
  • botoks tehlikelimi?

Etiketler: , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.